Świat ulega ciągłym zmianom, a razem z nim zmienia się sposób prowadzenia firmy. Coraz więcej procesów biznesowych przenoszonych jest do środowiska cyfrowego. A przedsiębiorstwa rezygnują z własnego zaplecza kadrowo-technologicznego na rzecz outsourcingu różnego rodzaju usług. Biura wirtualne są jednym z elementów transformacji biznesu, umożliwiając optymalizację kosztów funkcjonowania firmy. Dla kogo sprawdza się takie rozwiązanie? Ile kosztuje tanie biuro wirtualne w stolicy?
Tanie biuro wirtualne dla małych i dużych firm
Pod pojęciem wirtualnego biura w Warszawie kryje się przede wszystkim adres do rejestracji firmy. Tym samym tanie biuro wirtualne w Warszawie to prestiżowy adres, pod którym można zarejestrować siedzibę swojej firmy. Przy czym nie jest to adres fizycznej siedziby – może być ona zlokalizowana gdziekolwiek, z tego też powodu mówi się o wirtualnym adresie firmowym lub wirtualnym biurze.
Z drugiej strony rejestracja firmy pod adresem wirtualnym wiąże się z takimi samymi formalnościami, jak ma to miejsce w przypadku rejestracji w fizycznej siedzibie. Czyli wybierając tanie biuro wirtualne w Warszawie o konkretnym adresie, decydujemy, że to on zostanie podany w KRS i firma we wszystkich sprawach urzędowych (np. ZUS, Urząd Skarbowy, Urząd Celny itd.) będzie podlegać rejonizacji wynikającej z adresu wirtualnego.
Co najważniejsze, z rozwiązań wirtualnego biura korzystają nie tylko małe firmy jednoosobowe, ale także duże przedsiębiorstwa. W przypadku tych pierwszych jest to zazwyczaj znaczna optymalizacja kosztów związanych z prowadzeniem działalności. Natomiast dużym firmom zależy przede wszystkim na atrakcyjnym adresie firmowym w stolicy i przeniesieniem spraw urzędowych pod jurysdykcję urzędów zlokalizowanych w Warszawie.
Zakres usług wirtualnego biura
Zakres usług, jakie świadczy biuro wirtualne, jest dość zróżnicowany. Podstawową jest oczywiście udostępnienie firmie adresu do rejestracji, który często jest również adresem korespondencyjnym firmy. Tym samym do usług biura wirtualnego należą przykładowo:
- odbiór korespondencji firmowej
- powiadomienia mailowe o nowej poczcie
- skanowanie listów
- powiadomienia SMS o nowej poczcie
Niektóre biura wirtualne oferują również możliwość wynajmu przestrzeni biurowej czy konferencyjnej. Warto jednak zaznaczyć, że w ostatnich latach na popularności zyskują konferencje prowadzone online przez różnego rodzaju komunikatory typu Zoom czy Skype.
Tanie wirtualne biuro w Warszawie – jakie koszty?
Niewątpliwie, obok atrakcyjnego i często prestiżowego adresu firmowego, tanie biura wirtualne w Warszawie, mają jeszcze inną olbrzymią zaletę. Jest nią oczywiście cena. Tanie biuro wirtualne w Warszawie może być dostępne już za kilkanaście złotych miesięcznie. Trudno jest zatem w ogóle polemizować z takimi kosztami.
Za cenę zgrzewki dobrej wody czy trzech większych bochenków chleba, mamy warszawski adres firmowy i szereg przydatnych usług dodatkowych. Najczęściej umowy na wynajem wirtualnego biura podpisywane są na kilka lub kilkanaście miesięcy – z możliwością ich przedłużenia. Im dłuższy jest czas trwania umowy, tym zazwyczaj miesięczna cena za wynajem jest niższa!