Warszawska scena teatralna obfituje w propozycje dla miłośników sztuki. W lutym 2020 r. teatry takie jak Dramatyczny, Studio czy Współczesny, prezentują swoje najnowsze produkcje, które obejmują spektakle dla dzieci, musicale oraz nowe adaptacje znanych dzieł literackich. Z całą pewnością każdy znajdzie coś dla siebie spośród dziesięciu premier przewidzianych na ten miesiąc.
Na początek ferii zimowych warto wybrać się do Teatru Lalek Guliwer na przedstawienie „Trzy piórka”, będące adaptacją baśni braci Grimm autorstwa Zuzanny Bojdy. W jej interpretacji główny bohater, Głuptasek, przekształca się z antybohatera w superbohatera, a jego supermoce są zupełnie zwyczajne. Premierowy pokaz odbędzie się 8 lutego.
Teatr Dramatyczny proponuje spektakl oparty na książce Elizy Kąckiej pt. „Wczoraj byłaś zła na zielono”. Jest to wzruszająca opowieść o matce dziecka ze spektrum autyzmu, która porusza tematy miłości, odwagi i różnorodności. Spektakl reżyseruje Anna Augustynowicz, a premiera zaplanowana jest na 7 lutego.
8 lutego Teatr Powszechny zaprasza na najnowsze przedstawienie „Wiśniowy sad” w reżyserii Pawła Łysaka. Jest to ostatnia sztuka Antoniego Czechowa, która w interpretacji Łysaka staje się rozrachunkiem z obojętnością i brakiem empatii. W obsadzie znajdują się m.in. Aleksandra Konieczna i Ewa Skibińska.
22 lutego Teatr Studio prezentuje spektakl „Ekspedycja: Burza”, który łączy tekst Williama Szekspira z fragmentami dzienników z ekspedycji polarnych. Przedstawienie opowiada o ekspedycji polarniczej, która dla przezwyciężenia nudy i strachu wystawia na pokładzie „Burzę” Szekspira.
Kolejną propozycją jest nowa adaptacja powieści Witolda Gombrowicza „Ferdydurke” w reżyserii Mariusza Malca. Premiera odbędzie się 28 lutego w OCH-Teatrze, a w obsadzie znajdą się m.in. Lidia Sadowa, Maria Seweryn czy Krzysztof Szczepaniak. Ferdydurke to uniwersalny traktat o poszukiwaniu własnej tożsamości, dramat człowieka wiecznie dojrzewającego i thriller obyczajowy.
12 lutego Teatr Współczesny zaprasza na premierę spektaklu „Laborantka”, który oparty jest na sztuce Elli Road. Sztuka przedstawia wizję przyszłości, w której status społeczny człowieka zależy od jego genetycznego kodu DNA. W obsadzie spektaklu znajdą się m.in. Monika Pikuła, Elżbieta Zajko czy Filip Kowalczyk.
Teatr Syrena prezentuje musical „Na prochach” w reżyserii Roberta Talarczyka. Premiera odbędzie się 22 lutego. Jest to opowieść o epidemii opioidowej, która doprowadziła do śmierci pół miliona Amerykanów oraz o chciwości pewnej firmy farmaceutycznej.
Teatr Ateneum proponuje spektakl muzyczno-choreograficzny „Para nasycona” w reżyserii Mariana Opani, pełen wzruszeń, humoru i refleksji. Premiera zaplanowana jest na 7 lutego.