21-latek z Białorusi aresztowany za brutalny rozboj w Markach

Niedawno, w Markach, funkcjonariusze z Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Wołominie zatrzymali 21-letniego mężczyznę, mającego obywatelstwo Białorusi. Młodzieniec ten został oskarżony o przeprowadzenie brutalnego rozboju z wykorzystaniem przedmiotu, który bardzo przypominał broń palną. Zgodnie z prawem, za tego typu działania można otrzymać nawet do 20 lat pozbawienia wolności. Sąd podjął decyzję o tymczasowym aresztowaniu sprawcy.

W połowie września, policja została poinformowana o incydencie, jaki miał miejsce na terenie Marek. Dwóch obywateli Białorusi padło ofiarą rozboju, podczas którego użyto rzekomej broni palnej. Sprawca na początku udawał, że chce sprzedać telefon komórkowy i umówił się z pokrzywdzonymi w ustronnym miejscu na obrzeżach miasta. Kiedy upewnił się, że interesanci posiadają przy sobie ustaloną podczas negocjacji kwotę pieniędzy, wyciągnął ze swojej kieszeni przedmiot przypominający broń. Pierw wystrzelił w powietrze, a potem skierował „broń” w stronę ofiar i zażądał od nich pieniędzy. Pokrzywdzeni przekazali sprawcy saszetkę z ponad 13 tysiącami złotych w środku i natychmiast uciekli z miejsca zdarzenia. Sprawca przeszukał samochód ofiar, ale nie znalazł niczego wartościowego. Dopiero kiedy ofiary znalazły się w bezpiecznym miejscu, skontaktowały się z policją.

Policjanci z Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Wołominie podjęli się rozwiązania tej skomplikowanej sprawy. Starannie przeanalizowali nagrania z monitoringu, wyznaczyli podejrzewaną osobę i ustalili jej miejsce zamieszkania. Został aresztowany 21-letni mężczyzna, również obywatel Białorusi. Podczas przeszukania miejsca zamieszkania podejrzanego, funkcjonariusze znaleźli i zabezpieczyli telefon komórkowy, który był używany do przestępstwa. Ofiary bez trudu rozpoznały sprawcę.

Na podstawie zgromadzonych dowodów, Prokurator Rejonowy w Wołominie przedstawił 21-latkowi zarzut wykonania rozboju przy użyciu rzekomej broni palnej. Za takie przestępstwo, zgodnie z prawem, grozi kara do 20 lat pozbawienia wolności. Sąd podjął decyzję o tymczasowym aresztowaniu młodego mężczyzny.