37-latek z gminy Serock oskarżony o posiadanie narkotyków – grozi mu do 3 lat więzienia

37-letni obywatel gminy Serock stanął przed zarzutem posiadania substancji narkotycznych. Mężczyzna został przyłapany na gorącym uczynku podczas procesu legitymowania, kiedy funkcjonariusze policyjni odnaleźli amfetaminę ukrytą w jego ubraniu. Tego rodzaju wykroczenie może skutkować karą pozbawienia wolności do trzech lat.

W piątkowy poranek, kilka chwil po godzinie 8:00, patrolujący teren gminy stróże prawa z Serocka zauważyli mężczyznę stojącego przy sklepie, który na widok radiowozu próbował schować się za zaparkowanym samochodem.

Szacując powagę sytuacji, policjanci postanowili zbadać przyczynę takiego zachowania i podjęli interwencję. W trakcie procesu legitymowania 37-latek był uchwytnie zdenerwowany, nie mogąc usiedzieć na miejscu. To właśnie wtedy funkcjonariusze zauważyli foliową torebkę wystającą z odzieży mężczyzny. Badanie wykazało, że zawartość torebki stanowi biały proszek, który tester narkotykowy zidentyfikował jako amfetaminę.

Mężczyzna został natychmiast aresztowany i przetransportowany do komisariatu na przesłuchanie. Amfetamina o łącznej masie 25 gramów została zabezpieczona i przechowywana w policyjnym depozycie.

Jeszcze tego samego dnia, 37-latek usłyszał formalny zarzut posiadania substancji odurzających. W związku z tym grozi mu do trzech lat pozbawienia wolności.