41-letni mężczyzna z Warszawy podejrzany o siedem kradzieży rowerów

Operacyjni funkcjonariusze Wydziału do walki z Przestępczością przeciwko Mieniu, na podstawie własnych dociekań i ustaleń, namierzyli osobę podejrzaną o serię kradzieży rowerów. Mężczyzną tym okazał się 41-latek, który w ciągu ostatnich kilku miesięcy, jak ustalono, dokonał aż siedmiu takich przestępstw. Zebrane przez policję dowody posłużyły do postawienia mu zarzutów. Za popełnione czyny grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Analityczne podejście do każdego przypadku, skrupulatne zbieranie informacji, śledzenie świadectw oraz miejsca zdarzeń i gromadzenie innych dowodów to codzienne zadania policjantów operacyjnych zajmujących się sprawami dotyczącymi przestępstw przeciwko mieniu.

Dzięki tej systematycznej i żmudnej pracy, udało im się zidentyfikować mężczyznę odpowiedzialnego za kradzieże rowerów. Wszystkie skradzione przez niego jednoślady miały łączną wartość blisko 10 tysięcy złotych. Po zgromadzeniu wszystkich niezbędnych informacji i dowodów, policjanci zatrzymali 41-latka. Podejrzany nie zaprzeczał, twierdząc jedynie, że nie pamięta dokładnie wszystkich zdarzeń.

Detektywi z Wydziału do walki z Przestępczością przeciwko Mieniu zgromadzili pełen zestaw dowodów i na tej podstawie sformułowali siedem zarzutów wobec zatrzymanego. Za kradzież grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności.

Nad całością postępowania czuwa Prokuratura Rejonowa Warszawa Praga-Południe.