51-letni mieszkaniec Legionowa osadzony w areszcie za znęcanie się nad partnerką pomimo zakazu prokuratorskiego

Mieszkaniec Legionowa, mający 51 lat, został zatrzymany przez lokalną policję i umieszczony w areszcie na okres trzech miesięcy. Było to wynikiem jego ciągłego nękania partnerki, mimo że wcześniej otrzymał od prokuratora zakaz tych działań. Mężczyzna nie przestrzegał nakazów i teraz musi zmierzyć się z surowszymi konsekwencjami.

Interwencja domowa zainicjowana przez legionowskich stróżów prawa doprowadziła do zatrzymania 51-latka, który był podejrzany o psychiczne i fizyczne znęcanie się nad swoją towarzyszką życia. Policjanci ustalili, że mężczyzna pomimo prokuratorskich środków zapobiegawczych wydanych wobec niego w połowie listopada tego roku, postanowił kontynuować swoje agresywne działania. Otrzymał on zakaz zbliżania się i komunikacji z pokrzywdzoną oraz rozkaz opuszczenia wspólnie zamieszkiwanego mieszkania, ale wybrał ignorowanie tych restrykcji, nadal terroryzując kobietę, co potwierdziło się także w minionym tygodniu.

Agresor został zatrzymany i przekazany do lokalnej jednostki policji. W świetle powyższych wydarzeń, prokurator poprosił o zastosowanie surowszych środków zapobiegawczych. Sąd Rejonowy w Legionowie zgodził się na to i nałożył na 51-letniego mężczyznę tymczasowy areszt trwający trzy miesiące.

Zgodnie z art. 207 k.k., osoba znęcająca się fizycznie lub psychicznie nad bliską osobą, inną osobą zależną od sprawcy lub osobą niepełnosprawną pod względem psychicznym lub fizycznym, może otrzymać karę pozbawienia wolności od 3 miesięcy do 5 lat. W przypadku tego 51-latka, kara może być jeszcze bardziej surowa, ponieważ mężczyzna działał w warunkach recydywy.

Prokuratura Rejonowa w Legionowie nadzoruje wszystkie działania podejmowane w tej sprawie.