Czy dieta pudełkowa w Warszawie realizuje dostawy również w weekend? Odpowiadamy!

Zastanawiasz się nad zamówieniem cateringu dietetycznego? Rozwiązanie to docenisz za wygodę i oszczędność czasu. Zanim kupisz plan żywieniowy, sprawdź, czy firmy cateringowe dostarczają posiłki tylko w dni robocze, czy też realizują zamówienia także w weekendy. Dzięki tej wiedzy łatwiej będzie Ci zaplanować swój kalendarz.

Catering pudełkowy — co to takiego?

Catering dietetyczny to, najprościej mówiąc, wygodne i jednocześnie zdrowe odżywianie. Firmy oferujące takie usługi zajmują się nie tylko przygotowaniem posiłków, ale również układaniem jadłospisów i dostarczaniem posiłków do domów klientów.

Jest to więc kompleksowe rozwiązanie, z którego korzysta coraz więcej Polaków – zarówno w dużych miastach, jak i mniejszych miejscowościach. Co równie ważne, wśród propozycji diet cateringowych znajdziesz nie tylko jadłospisy odchudzające, ale także wiele innych planów żywieniowych. Przykładem firmy, która oferuje taką dietę pudełkową w Warszawie jest Wygodna Dieta.

Catering żywieniowy dla zapracowanych, wegetarian i nie tylko

Jesteś zapracowany, nie masz czasu gotować, ale chcesz się zdrowo odżywiać? Catering dietetyczny to rozwiązanie, które skierowane jest między innymi do takich osób jak Ty.

Zamiast spędzać wiele godzin na przygotowywaniu posiłków, robieniu zakupów spożywczych czy planowaniu jadłospisu, zajmiesz się pracą lub po prostu odpoczniesz. W ofercie firm cateringowych znajdziesz także menu odpowiednie dla tych, którzy chcą zbudować masę mięśniową, wegetarian, wegan i wiele innych opcji.

Dostawy posiłków pudełkowych — jak transportowane są posiłki?

Wybierając catering z dostawą do domu, zwróć uwagę nie tylko na proponowane plany żywieniowe, ale także na sposób dostawy pudełek z jedzeniem. Wpływa on na świeżość, a co za tym idzie – również smak dań.

Takie potrawy powinny być przewożone specjalnym transportem chłodniczym. Informacje o sposobie dostawy dań uzyskasz, dzwoniąc do danego cateringu – możesz też sprawdzić je na stronie internetowej konkretnej firmy.

Catering dietetyczny na weekend

Zastanawiasz się, czy cateringi realizują zlecenia także w weekendy? Zanim zamówisz dietę dla siebie, dokładnie sprawdź ofertę konkretnej firmy. Większość z nich dostarcza posiłki przez cały tydzień, dzięki czemu również w weekend nie musisz zastanawiać się nad tym, co ugotować ani przygotowywać posiłków. Mało tego: mniej czasu poświęcisz na sprzątanie, bo będziesz korzystać z kuchni rzadziej niż do tej pory!

Godziny i miejsce dostawy pudełek z jedzeniem

Wybierając dietę cateringową, sprawdź, w jakich godzinach dana firma realizuje dostawy. To ważne, jeśli nie chcesz tracić czasu na oczekiwanie na kuriera. Dobrym rozwiązaniem, stosowanym na przykład przez catering dietetyczny Wygodna Dieta, jest przywożenie posiłków do określonej godziny. Wiedząc, kiedy dostawca dotrze do Twojego domu, łatwiej będzie Ci zaplanować swoje zajęcia.

Ile kosztuje dieta pudełkowa?

Cena cateringu dietetycznego zależy między innymi od tego, jaką dietę pudełkową wybierzesz. Nie bez znaczenia są też: liczba posiłków – zwykle jest ich 5 lub 3, kaloryczność danego planu oraz dodatkowe usługi.

Cena zależy także od czasu trwania diety – w większości firm im jest on dłuższy, tym mniej zapłacisz za każdy dzień cateringu. Co ważne, na koszt diety nie powinien wpływać dowóz pudełek z jedzeniem w weekendy; ponieważ dobre firmy cateringowe dostarczają posiłki codziennie.

Jak zamówić catering dietetyczny?

Dietę cateringową zamówisz bez wychodzenia z domu, korzystając ze smartfona lub laptopa. Możesz zrobić to online albo dzwoniąc do danego cateringu. Niektóre firmy proponują także internetowe i telefoniczne konsultacje z dietetykiem – skorzystaj z nich, a zyskasz pewność, że dieta będzie dopasowana do Twoich potrzeb.