Dlaczego warto zdecydować się na sushi na imprezy firmowe czy spotkania biznesowe?

Sushi to japońskie danie, doskonale wpisujące się w tradycję dzielenia. Jego fenomen przybył do Europy już wiele lat temu, przez co przekonał do siebie wielu tutejszych ludzi. Niektórzy wciąż uważają, że jest to kuchnia oparta na surowej rybie, co absolutnie nie jest prawdą.

Organizując imprezę firmową, bardzo często myślimy nad jedzeniem, które powinno znaleźć się na naszych stołach. Zazwyczaj preferowana jest jego różnorodność, gdyż jak wiadomo nie każdy przepada za tym samym. Wbrew pozorom, sushi może stać się potrawą schodzącą w najszybszym tempie. W poniższej części wpisu opowiemy przede wszystkim o korzyściach wynikających z umieszczenia tej potrawy na stole szwedzkim podczas swojej imprezy firmowej, a także podpowiemy, z jakich miejsc najlepiej jest sushi zamawiać. Zapraszamy!

Dlaczego warto zamówić catering z sushi?

Sushi jest doskonałym urozmaiceniem stołu szwedzkiego podczas spotkań biznesowych czy imprez integracyjnych. Nie można odmówić tej potrawie różnorodności oraz wprowadzania rozmaitej kolorystyki do menu degustacyjnego. Wiele cateringów sushi posiada ofertę przygotowaną właśnie na różnego rodzaju imprezy okolicznościowe. Oznacza to, że oprócz standardowego bufetu, uczestnicy otrzymują również pokazy live-sushi, podczas których wyspecjalizowani w tej dziedzinie kucharze przygotowują poszczególne odmiany tego dania na żywo.

Ten japoński przysmak z założenia daleki jest od monotonii. Każdy rodzaj prezentuje sobą coś innego, a do najpopularniejszych należą oczywiście odmiany Hosomaki, Futomaki oraz Nigiri.

Co warto uzgodnić z cateringiem?

Decydując się na catering sushi w Warszawie czy w jakimkolwiek innym mieście, powinniśmy bezapelacyjnie ustalić wcześniej czas przygotowywania posiłków. Należy podać dokładną datę i godzinę, w której takie spotkanie integracyjne będzie miało miejsce. Pozwoli to uniknąć nieporozumień związanych ze zbyt wczesnym sporządzeniem potraw, co mogłoby przełożyć się na ich jakość. To z kolei odstraszyłoby od sushi ludzi, którzy nigdy wcześniej nie mieli z nim do czynienia.

Świeżość tego azjatyckiego przysmaku jest rzeczą niezwykle istotną, gdyż „zleżane” kawałki raczej nie będą smakowały już tak dobrze.

Czy da się najeść sushi?

Raczej każdy kto jadł kiedykolwiek tę potrawę przyzna, że najedzenie się nią jest możliwe, nawet przy spożyciu małej ilości kawałków. Głównym składnikiem jest tutaj ryż, który posiada doskonałe własności odżywcze. Pozostałe dodatki również mogą okazać się sycące, a to przecież wyłącznie część ogólnodostępnego bufetu na imprezie okolicznościowej.

Sushi samo w sobie jest również bardzo zdrowe i z pewnością nie zalicza się go do grona fast food-ów. To pełnowartościowy posiłek, z którego każdy uczestnik spotkania powinien być zadowolony i czuć się po nim komfortowo. Warto więc zastąpić nim niezdrowe przekąski, które w dzisiejszych czasach przyczyniają się do powstawania wielu chorób i otyłości.