Elektryczny samochód Lucid Air stanął w płomieniach na ruchliwym skrzyżowaniu w Warszawie

Niecodzienną sytuację można było zaobserwować na jednym z warszawskich skrzyżowań, gdzie doszło do pożaru samochodu elektrycznego, modelu Lucid Air. Kierujący tym pojazdem mężczyzna, próbując uniknąć kolizji z innym samochodem, uderzył w słup elektryczny. W wyniku tego zdarzenia pojazd stanął w ogniu, co spowodowało wielkie utrudnienia w miejscowym ruchu drogowym, dotykając zarówno kierowców indywidualnych jak i użytkowników miejskiego transportu publicznego.

Pożar wybuchł w piątkowy poranek na skrzyżowaniu ulic Antoniego Madalińskiego i Alei Niepodległości, w stołecznej dzielnicy Mokotów. Jak poinformował st. post. Rafał Wieczorek z Komendy Stołecznej Policji przyczyną uderzenia była próba uniknięcia kolizji przez kierowcę elektryka – innemu pojazdowi zajechano mu drogę.

St. kpt. Krzysztof Wójcik reprezentujący warszawską straż pożarną powiadomił PAP, iż na miejsce zdarzenia wysłane zostały trzy zastępy strażaków. Kierujący pojazdem mężczyzna trafił pod opiekę służb medycznych. Na szczęście nikomu nic się nie stało.

Z powodu tego nieprzewidzianego incydentu, ruch na skrzyżowaniu został całkowicie zablokowany. To spowodowało znaczne utrudnienia dla innych użytkowników drogi, w tym pasażerów komunikacji miejskiej. Obecnie objazdy dotyczą linii autobusowych numer 138, 168, 174 oraz 200.