Falenickie Koncerty Letnie: 25 lat muzyki klasycznej na świeżym powietrzu

Falenickie Towarzystwo Kulturalne z dumą prezentuje 25. edycję Falenickich Koncertów Letnich, które stanowią już tradycję w letnim kalendarzu muzycznym Warszawy. Tegoroczna seria koncertów to pięć wyjątkowych wieczorów z muzyką klasyczną, rozplanowanych na lipiec i sierpień. Wszystkie wydarzenia rozpoczną się o godzinie 19:00.

Otwarcie cyklu – 28 czerwca

Na inaugurację wystąpi Trio profesorów Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina. Publiczność będzie miała okazję usłyszeć rektora Tomasza Strahla na wiolonczeli, prorektora Rafała Grząkę grającego na akordeonie oraz prodziekana Wojciecha Koprowskiego na skrzypcach. To niezwykłe połączenie talentów gwarantuje niezapomniane wrażenia.

Muzyczna podróż – 12 lipca

Kolejnym wydarzeniem będzie koncert „Od Wiednia do Buenos Aires”, który zabierze słuchaczy w muzyczną podróż przez różne kultury. Wystąpią Anna Kalska na klarnecie, Jakub Pożyczka na wiolonczeli oraz Adam Sychowski na fortepianie. Ta różnorodność instrumentów i stylów z pewnością zaciekawi każdego miłośnika muzyki.

Polska muzyka na nowo – 26 lipca

W programie znajdą się polskie utwory w nowoczesnym opracowaniu Rafała Kłoczki, które zostaną wykonane przez znakomitą sopranistkę Marzannę Rudnicką oraz kwartet smyczkowy składający się z muzyków Polskiej Opery Królewskiej. Dodatkowo koncert wzbogacą dźwięki kontrabasu i harfy, co stworzy wyjątkową atmosferę.

Spotkanie z jazzem – 16 sierpnia

W sierpniowy wieczór na scenie plenerowej falenickiej Kulturoteki pojawi się amerykański trębacz jazzowy Gary Guthman. Artysta przedstawi materiał ze swojej nowej płyty „Tempus Fugit”, oferując publiczności niezapomniane chwile przy rytmach jazzu.

Finałowe akordy – 30 sierpnia

Zwieńczeniem cyklu koncertów będzie występ wybitnego organisty Bartosza Jakubczaka, który zagra w kościele NSPJ przy ul. Narcyzowej. Jego kunszt i technika gry na organach zapewnią emocjonalne zakończenie tego muzycznego święta.

Cały projekt jest realizowany dzięki wsparciu finansowemu Dzielnicy Wawer, w ramach dotacji „Falenickie Koncerty Letnie 2026”. Kierownictwo artystyczne nad całością objęła Agnieszka Kurowska-Janecka, która zadba o to, aby każde spotkanie było wyjątkowym przeżyciem dla uczestników.

Źródło: facebook.com/UrzadWawer