Figurki dla dzieci jako świetny prezent o wartości dydaktycznej

Chyba każdy z nas bawił się kiedyś takimi pociesznymi przedmiotami. Chłopcy doskonale odnajdują się od dawna w świecie ołowianych czy plastikowych żołnierzyków, a dziewczynki uwielbiają miniaturowe zwierzaczki i laleczki. Prawda jest też taka, że obecność w dziecięcym pokoiku tego rodzaju zabawek nie tylko urozmaica znacznie czas zabawy, ale także umożliwia rozwijanie kreatywności oraz poznawanie prawdziwego świata.

O wartości figurek dla dzieci traktuje właśnie poniższy artykuł – to przy okazji zachęta dla wszystkich rodziców, aby umiejętnie dobierać przedmioty do zabawy.

Figurki jako prezent dla dzieci

Okazji, by sprezentować takie właśnie zabawki, w ciągu roku nie brakuje. Urodziny, imieniny, podarunki pod choinkę na Boże Narodzenie czy od zająca na Wielkanoc, pierwszy dzień w szkole czy przedszkolu… Estetycznie wykonane figurki to naprawdę uniwersalny pomysł na prezent. Tym bardziej że występują one w zasadzie we wszystkich formach i stylach, jakie można sobie wyobrazić. Dla każdego coś miłego i za każdym razem możemy być pewni, że takie upominki wywołają uśmiech na twarzy naszej pociechy.

Co się dalej dzieje z takim prezentem? Z jednej strony uprzyjemnia on czas zabawy, a z drugiej może stanowić istotny element wystroju dziecięcego pokoju. Mnogość modeli dostępnych na rynku umożliwia dostosowanie figurek do wieku i zainteresowań dziecka. Z pewnością dla najmłodszych warto celować w figurki wykonane z bezpiecznych materiałów, miękkich i elastycznych (guma), pozbawione ostrych krawędzi. Dla starszych właściwsze będą figurki drewniane czy plastikowe.

Wartość dydaktyczna i rozwojowa figurek dla dzieci 

Połączenie zabawy i nauki to zawsze świetny pomysł. Dostępny w sprzedaży ogromny wybór figurek dla dzieci pomaga zaplanować swoisty plan dydaktyczny. Figurki zwierzątek, zwłaszcza te wykonane z dbałością o realizm, mogą ułatwiać poznawanie prawdziwego świata. Dziecko bawiąc się, poznaje nazwy zwierząt, może też zacząć naśladować ich odgłosy. Z czasem na pewno będzie chciało zobaczyć żywy odpowiednik… Prawdziwą furorę robią też od dawna figurki z bajek – popularne kolekcje Disneya, kucyków Pony czy kultowych Transformersów rozwijają znacząco wyobraźnię małych odkrywców. Dziecko tworzy w swojej głowie niekończące się historię z udziałem ulubionych zabawek.

Nie można zapomnieć o innych walorach edukacyjnych figurek. Poręczne i małe zabawki sprzyjają rozwojowi zdolności motorycznych dziecka. Z czasem także pojawić się może zamiłowanie do kolekcjonerstwa, które jest bardzo cennym hobby u malucha, rozwijającym zarówno jego intelekt, jak i zdolności organizacyjne. A zatem figurki dla dzieci to nie tylko świetny pomysł na prezent, ale przy okazji inwestycja w przyszłość malucha.