Google nowym właścicielem biurowców The Warsaw HUB

Nowoczesny kompleks biurowców na Woli, przy rondzie Daszyńskiego został zakupiony przez Google. Kwota, za jaką odstąpiono biurowce, jest największa w historii rynku polskiego pojedynczej transakcji. Budynki sprzedano za ponad 2,7 miliarda złotych. Firma może pomieścić na posiadanej przestrzeni około 2500 pracowników.

Firma Google wynajmowała od 2021 roku w budynku na Woli przestrzeń biurową, gdzie znajduję się centrum rozwoju technologii chmurowych. Najemca dysponował do tej pory największą powierzchnią. W której na co dzień pracowało około tysiąca osób, w tym ponad 600 wykwalifikowanych specjalistów, zajmujących się oprogramowaniem. Poza światowym gigantem swoje siedziby w kompleksie The Warsaw HUB wynajmują m.in. Standard Chartered, Getin Noble Bank czy Atradius. Wiceprezes i dyrektor finansowa Google i Alphabet – Ruth Porat mówi, że firma jest dumna z inwestycji, pogłębiając zaangażowanie w kraju poprzez zakup The Warsaw HUB. 

Zakup obejmuje przede wszystkim dwa 130-metrowe budynki, przeznaczone pod biura z częścią handlową i podziemiami. Inwestycja szacuję się na 580 mln euro, w przeliczeniu to ponad 2,7 miliarda złotych. Kompleks wybudowany został w latach 2015-2020 i do tego roku był w rękach dewelopera, którym jest przedsiębiorstwo Ghelamco. Deweloper po zakupie biurowców dysponuję jeszcze 86-metrową wieżą hotelową, gdzie znajduję się obecnie Crowne Plaza i Holiday Inn Express.

Jeden komentarz w temacie “Google nowym właścicielem biurowców The Warsaw HUB

Dodaj komentarz