W trakcie remontu czy przeprowadzki wiele osób szuka miejsca, w którym można przechować meble. Z pomocą przychodzą firmy, które dysponują specjalnymi magazynami skrytkowymi. Czy taka przestrzeń sprawdzi się w przypadku mebli? Jaki magazyn wybrać?
Magazyn skrytkowy do przechowywania mebli
Magazyny skrytkowe to przestrzenie o różnym metrażu – od kilku do kilkudziesięciu metrów kwadratowych. Użytkownik może samodzielnie dobrać odpowiednią wielkość pomieszczenia do liczby i gabarytów przechowywanych mebli. W takich boxach zmieści się zarówno wyposażenie domu i mieszkania, jak i biura.
Jak wybrać odpowiedni magazyn mebli?
Decydując się na wynajem magazynu na meble, warto skupić się przede wszystkim na ilości miejsca, którą zajmie przechowywany sprzęt. Dobrym rozwiązaniem jest postawienie na nieco większy box. Dzięki temu będzie możliwe dostanie się do poszczególnych mebli bez konieczności opróżniania całej skrytki. Nie bez znaczenia jest też temperatura panująca w magazynie.
– W magazynach skrytkowych często pojawiają się boxy zewnętrzne i wewnętrzne. Meble lepiej przechowywać w obiektach wewnątrz budynku, w których panuje stała temperatura. Ma to ogromne znaczenie zwłaszcza zimą, kiedy to niskie temperatury mogą powodować skraplanie się wody zawartej w powietrzu – mówi specjalista z firmy Gizo oferującej magazyny skrytkowe wewnętrzne i zewnętrzne.
Magazyny wewnętrzne zmniejszają ryzyko uszkodzenia mebli w trakcie przechowywania. To ważne zwłaszcza w przypadku sprzętów, które z założenia nie są odporne na podwyższoną wilgotność.
Magazyny mebli a bezpieczeństwo
Meble można przechowywać zarówno w piwnicach i garażach, jak i obiektach magazynowych zarządzanych przez osobne firmy. W przypadku prywatnych przestrzeni ryzyko kradzieży jest znacznie większe niż w specjalnych magazynach skrytkowych – ich tereny są zwykle objęte monitoringiem i nadzorem ochroniarza. Użytkownik otrzymuje unikatowy kod dostępu, dzięki któremu tylko on może dostać się do swojej skrytki.
Lokalizacja magazynu do przechowywania mebli
Wybierając odpowiedni magazyn do przechowywania mebli, warto pamiętać również o jego lokalizacji. Dobrym pomysłem są obiekty umieszczone blisko ważnych tras komunikacyjnych. Dzięki temu można dostać się do swoich mebli dość szybko, co ma znaczenie zwłaszcza w większych miastach. Warto, by magazyn skrytkowy znajdował się blisko starej lub nowej siedziby czy domu. Takie rozwiązanie ułatwi późniejsze przewożenie sprzętu w docelowe miejsce – po przeprowadzce lub remoncie.
Czas wynajmu magazynu do przechowywania mebli
Dla wielu osób ogromne znaczenie ma czas, przez który będzie można korzystać z magazynu do przechowywania mebli. Zwykle najkrótszy okres najmu wynosi kilka tygodni. To czas, w którym możliwe jest zakończenie remontu czy znalezienie nowej siedziby lub domu. Terminy wynajmu zwykle są ustalane indywidualnie pomiędzy klientem a pracownikami magazynu.
Dostęp do magazynu mebli
Niezwykle istotny jest też dostęp do magazynu skrytkowego. W obiektach typu self storage klient otrzymuje kod, dzięki któremu może dostać się do swoich przedmiotów o dowolnej porze dnia i nocy. Dzięki temu przechowywanie mebli staje się wygodne i przypomina ich trzymanie we własnym garażu czy piwnicy, ale w bezpieczniejszy sposób.