Jak zacząć przygodę z siłownią na Ochocie? Poradnik dla początkujących

Gotowi, do startu, start! Jeśli od dłuższego czasu zbierasz się do tego, żeby zacząć treningi na siłowni, teraz jest na to najlepszy moment! Wakacje już się skończyły, więc wszelkie rozpraszacze odchodzą w odstawkę! Teraz jest dobry czas na to, aby wyrobić sobie nowy nawyk i do codziennej rutyny wdrożyć także treningi na siłowni. Zastanawiasz się, od czego zacząć swoją siłownianą przygodę i o czym pamiętać przed pierwszym treningiem? A może masz problem z wyborem klubu fitness na Ochocie? W poniższym artykule postaramy się rozwiać wszelkie twoje wątpliwości!

Zacznij od wyboru odpowiedniej siłowni na warszawskiej Ochocie

Pierwszym krokiem powinien być wybór klubu, w którym zamierzasz trenować. Ochota to miejsce, gdzie znajduje się wiele siłowni, więc z pewnością znajdziesz coś dla siebie! Co warto wziąć pod uwagę? 

Jedną z ważniejszych rzeczy będzie lokalizacja. Upewnij się, że siłownia znajduje się w dogodnym miejscu względem twojego miejsca zamieszkania lub pracy. To ułatwi regularne uczęszczanie na treningi i oszczędzi czas na dojazdach. Dodatkowo, warto także zapoznać się z wyposażeniem, jakie oferuje siłownia, a także udogodnieniami. Sauna czy strefa relaksu to ogromny atut takiego miejsca, który doceniamy zwłaszcza po ciężkim treningu! Pamiętaj także o sprawdzeniu cennika karnetów i dostępnych promocji (może akurat uda się złapać karnet w niższej cenie?). 

Siłownia na Ochocie, która jest warta uwagi, to klub Zdrofit, zlokalizowany na ulicy Grójeckiej, w pobliżu Parku Szczęśliwickiego. Jego największymi atutami jest dobra lokalizacja i komunikacja miejska w pobliżu, a także parking dla osób dojeżdżających samochodem. Oprócz tego klub oferuje do dyspozycji saunę, bar ze zdrowymi przekąskami i napojami, a także różnorodny grafik zajęć fitness. 

Zastanów się, jaki typ treningu sprawi ci największą radość

Aby od samego początku nie zrazić się do ćwiczeń na siłowni, wybierz coś, co sprawia ci radość! Może to być trening siłowy, cardio, zajęcia grupowe lub coś zupełnie innego. Jeśli lubisz jeździć na rowerze, spróbuj zacząć swoją przygodę z treningiem cardio od spinningu. Z kolei jeśli uwielbiasz taniec, zapisz się na zajęcia z zumby! Wybór treningu, który cię cieszy, sprawi, że będziesz bardziej zaangażowany, a utrzymanie systematyczności stanie się o wiele prostsze!

Określ swoje cele treningowe

Aby mieć poczucie, że dążymy do uzyskania konkretnego efektu na siłowni, potrzebny będzie cel! Musimy go określić przed rozpoczęciem treningów, aby wiedzieć, na jakie zajęcia chodzić czy jaki typ treningu zaplanować.

Celem może być poprawa ogólnej kondycji, zrzucenie wagi, zbudowanie masy mięśniowej lub osiągnięcie danej sprawności. Określenie celów pomoże ci dostosować treningi do swoich potrzeb i śledzić swoje postępy.

Ustal realny harmonogram swoich treningów

Niezależnie od tego, czy jesteś rannym ptaszkiem czy wieczornym łowcą endorfin, ustal harmonogram treningów, który będzie dla ciebie wykonalny. Pamiętaj, że to właśnie regularność jest kluczem do sukcesu! Zaplanuj sobie, o których godzinach chcesz chodzić na siłownię i ile razy w tygodniu. Na początku, treningi 2-3 razy w tygodniu będą absolutnie wystarczające! Zbyt duże obłożenie ćwiczeniami na początek może doprowadzić do przetrenowania, a nawet kontuzji.