Jakie korzyści płyną z inwestycji w zmiękczacze i filtry do wody?

Woda miękka oraz oczyszczona między innymi z nadmiaru związków organicznych i nieorganicznych ma znacznie lepszą charakterystykę. Docenić można ją zarówno ze względów zdrowotnych, jak i ekonomicznych oraz tych, które są związane z komfortem życia. Sprawdź, jakie zalety ma uzdatnianie wody i dlaczego warto zaproponować je klientom. 

Jak działają zmiękczacze wody? 

Zmiękczacze wody (na przykład te sygnowane logo TRINITY), jak sama nazwa wskazuje, usuwają jej twardość. Zawierają bowiem specjalne złoże jonowymienne, co ma na celu pozbawienie jonów wapnia oraz magnezu, a także wprowadzenie jonów sodu. W momencie, gdy w zmiękczaczu wody zdolność jonowymienna żywicy zostanie wyczerpana, zmiękczacze wody podlegają regeneracji, a zatem przepłukaniu złoża roztworem soli.

Jakie zalety ma uzdatnianie wody? Inwestycja w zmiękczacze

Uzdatnianie wody poprzez wykorzystanie zmiękczaczy to przede wszystkim ochrona urządzeń grzewczych oraz instalacji, a co za tym idzie, ich większa żywotność. Ponadto za sprawą większej sprawności instalacji grzewczej możliwe są niższe rachunki za ogrzewanie. Zmiękczacze do wody sprawiają też, że na armaturze oraz na ceramice jest znacznie mniej osadów, a co za tym idzie, mniej sprzątania.

Dzięki uzdatnieniu wody dłużej pracują także sprzęty AGD. Zmniejsza się również zużycie detergentów do mycia i sprzątania, a na naczyniach po ich umyciu nie pojawiają się zacieki. Ponadto uzdatnianie wody (na przykład wtedy, gdy wykorzystywane są zmiękczacze do wody Hydrosolar) to także ochrona ubrań przed zniszczeniem w praniu — oraz zachowanie ich żywych kolorów. Uzdatnianie ma wpływ nawet na aspekty, takie jak smak potraw i napojów, które są przygotowane na bazie wody miękkiej. 

Jak działają filtry do wody?

Woda, która jest zanieczyszczona wpływa do filtra przez rurę dolotową, a następnie uderza w ścianę, powodując rozbicie większych cząsteczek zanieczyszczeń. W dalszej kolejności woda wprowadzana jest w ruch turbulentny i wpada do odpowiednio ukształtowanego korpusu filtra. Tam natomiast rozpoczyna się jej ruch wirowy. Filtry do wody z wkładem mechanicznym zatrzymują między innymi żwir, zawiesiny, rdzę oraz żwir. W węglowych natomiast znajduje się węgiel aktywny, który pochłania zanieczyszczenia chemiczne oraz organiczne.

Jakie zalety ma uzdatnianie wody? Inwestycja w filtry

Inwestycja w filtry do wody Hydrosolar to gwarancja czystszej i bardziej klarownej wody. Ponadto jest ona pozbawiona przykrego oraz gorzkawego smaku. Warto wspomnieć także o tym, że nie rozwiną się bakterie żelaziste oraz nie pojawią się żółtobrązowe plamy na ubraniach po praniu. W sytuacji, gdy filtry do wody dodatkowo pozbawią jej chloru, woda stanie się smaczniejsza przy bezpośrednim spożyciu oraz po zagotowaniu. Skóra natomiast będzie mniej narażona na wysuszenie oraz podrażnienia po kąpieli lub nawet myciu rąk. Zdecydowanie warto wybrać jako instalator rozwiązania od cenionego w branży dostawcy, którego specjalizacją jest uzdatnianie wody Hydrosolar to jedna z takich marek.