Jodełka francuska ręcznie tworzona w Polsce od 1933. Realizacje z dębową podłogą

Jodełka francuska w projekcie architekta pojawia się w 2023 w formie klasycznej i nowoczesnej. O ile dość łatwo wyobrazić sobie i zaprezentować tą pierwszą, druga jest już tematem godnym dyskusji na łamach branżowej prasy. W tym artykule wprowadzimy Cię w świat jodły francuskiej – porozmawiamy o projektach wnętrz, pracy parkieciarzy, cenach oraz o tym za co faktycznie warto zapłacić.

Jodełka francuska w salonie – upewnij się, że pasuje do Twojej wizji

Jodełka francuska w salonie to wielkie marzenie jednych, odważna wizja drugich i standard dla trzecich – tych najzamożniejszych. Faktycznie francuskie ułożenie podłogi z dębu to konkretna pozycja w kosztorysie, ale też inwestycja na najpewniej więcej niż 100 lat. Dzisiaj sięgają po nią ludzie, którym nie zależy na prestiżu, ale cenią sobie za to wygodę i design. Na polskim rynku jest sporo produktów niskiej lub przeciętnej jakości. Oferty różnią się od siebie, bo przez lata producenci podłogi drewnianej zaprojektowali wiele nieklasycznych dekorów. Dębowa jodła różni się ze względu na:

  • barwienie czyli dekor, polscy projektanci dekorów wyróżniają się na tle Europy tworząc unikalne dzieła sztuki (za chwilę napiszemy dlaczego nie jest to stwierdzenie na wyrost)
  • technikę przetarć i bieleń nadających stylowego wyglądu
  • zabezpieczenie powierzchni lakierem lub organicznym woskiem olejnym
  • jakość suszenia i sezonowania drewna
  • rustykalny klimat deski

Jodła francuska w Polsce od 1933 roku. Tradycyjne Podłogi drewniane Parkiet Hajnówka

Jodła francuska Parkiet Hajnówka to przede wszystkim handmade i wyrafinowany proces suszenia dębu. W Polsce jednym z legendarnych producentów jest rodzinna firma z Podlasia, w której dzisiaj pracują wnukowie pierwszych rzemieślników. Firma działa w regionie od 90 lat, a region jest w branży symbolem produkcji polskich produktów wnętrzarskich z drewna. Dzisiaj Parkiet Hajnówka to nowoczesna organizacja z szeroką siecią dystrybucji oraz produkcją wspieraną przez potężną elektrownię słoneczną.

Deska podłogowa producenta znajduje się dzisiaj w ikonach polskiej i światowej architektury – Teatrze Słowackiego w Krakowie czy Operze Narodowej w Oslo (Norwegia).

Jodełka francuska stworzona we współpracy firm Walentego Wasiluka i Piotra Klera

Kler by Parkiet Hajnówka tak nazywa się wspólna kolekcja eleganckich dębowych desek podłogowych. Autor dekorów – Walenty Wasiluk – zainspirowany podróżą po Włoszech, zaprojektował dwadzieścia wyrafinowanych wybarwień. Kolekcja spotkała się z dobrym odbiorem rynku – zarówno po stronie klientów jak i architektów.

Nowoczesna jodełka francuska

Nowoczesna jodełka francuska może być uzupełniona o jakościowe dodatki np. złote lub miedziane listwy. Dodatkowo architekci wnętrz i parkieciarze uzupełniają klasyczną jodłę o szlachetne kamienie m.in. marmury. Wszystkie elementy raze tworzą pełne klasy projekty wnętrz obok, których nikt nie może przejść obojętnie.

Producent jodełki francuskiej. Jak powstaje dekor Tabaco?

Producent jodełki francuskiej ma przed sobą nie lada proste zadanie, bo tworzy produkt luksusowy dla najbardziej wymagających klientów. W przypadku Parkiet Hajnówka wierzchnia warstwa jodełki francuskiej z dębu ma zwykle około 3,2 mm i jest pokryta lakierem lub woskiem olejnym. Produkty z supermarketu są efektem przemysłowej masowej produkcji, a ich grubość waha się od 11 do 15 mm.

Warstwy jodełki warstwowej:

  • wosk olejny lub lakier
  • lite drewno
  • wysokiej jakości klej odporny na wilgoć i zmianę temperatur
  • sklejka brzozowa lub HDF

Jodełka francuska cena – sprawdzamy ile kosztuje w Lublinie, Warszawie, a ile w Białymstoku

Jodełka francuska cena nie zawsze powinna być kojarzona z jakością. Warto zapytać o wybór architekta wnętrz lub sprzedawcę w specjalistycznym sklepie z podłogami. Cena jodły francuskiej zaczyna się dzisiaj od 440 zł – niezależnie od miasta zakupu.