Nastolatek ukradł maszynkę do golenia i ugryzł ochroniarza

W dzielnicy Wola w Warszawie funkcjonariusze zatrzymali 18-letniego mężczyznę podejrzanego o kradzież rozbójniczą. Nastolatek wyjął z półki sklepowej maszynkę do golenia wartą ponad 200 zł, po czym opuścił lokal. Gdy został zaatakowany przez ochroniarza, doszło do szarpaniny, podczas której sprawca ugryzł pracownika ochrony. Za te czyny grozi mu teraz kara do dziesięciu lat pozbawienia wolności.

Zdarzenie miało miejsce kilka dni temu, kiedy policjanci z komisariatu na warszawskiej Woli zostali powiadomieni o incydencie związanym z kradzieżą maszynki do golenia przez 18-latka. Młody mężczyzna po dokonaniu przestępstwa szybko opuścił lokal handlowy.

Z relacji rzecznika Komendy Rejonowej Warszawa IV, nadkom. Marty Sulowskiej, wynika, że ochroniarz podjął próbę zatrzymania sprawcy i wybiegł za nim. W trakcie interwencji doszło do szarpaniny między oboma mężczyznami, a napastnik odepchnął i ugryzł pracownika ochrony. Ostatecznie, z pomocą przypadkowego przechodnia, udało się go zatrzymać i wezwać policję.

Po aresztowaniu okazało się, że 18-latek ma już na swoim koncie dwie inne kradzieże i wcześniejsze wpisy w rejestrze przestępców. Policja zebrana dowody w sprawie, które pozwoliły na postawienie podejrzanemu zarzutów kradzieży rozbójniczej oraz zwykłej kradzieży w Prokuraturze Rejonowej Warszawa-Wola.

Zgodnie z wnioskiem prokuratury, sąd zadecydował o przyjęciu środka zapobiegawczego w postaci trzymiesięcznego aresztowania tymczasowego dla 18-latka. W przypadku skazania może mu grozić nawet do 10 lat pozbawienia wolności.