Nocny atak nożownika w hostelu: podejrzany o usiłowanie zabójstwa trafia na trzy miesiące do aresztu

W wyniku skutecznej interwencji policjantów z komisariatu w Łomiankach, 35-letni mężczyzna, podejrzewany o brutalny atak nożem na rodzinę, został zatrzymany i skierowany do aresztu na okres trzech miesięcy. Zgłoszenie o dramatycznych wydarzeniach nadeszło do jednostki policyjnej w środku nocy. Wraz z informacją o agresywnym mężczyźnie, napadającym na rodzinę w hostelu, gdzie sam był mieszkańcem.

Po otrzymaniu alarmujących wiadomości, na miejsce natychmiast skierowano funkcjonariuszy patrolu interwencyjnego. Udało im się ustalić szereg szczegółów dotyczących incydentu. Jak wynika z ich ustaleń, sprawca zaatakował rodzinę w zamkniętym pokoju hostelu, do którego dostał się wyważając drzwi. Jego cel był jasny – chciał zabić pokrzywdzonych. Jednak dzięki odwadze ofiar, udało się uniknąć tragedii. Matka i jej syn odnieśli rany kłute i musieli zostać przewiezieni do szpitala, natomiast 35-latek został zatrzymany i umieszczony w policyjnej celi. Co więcej okazało się, że mężczyzna był już wcześniej poszukiwany przez prokuraturę.

Podczas gdy śledczy pod nadzorem Prokuratury Rejonowej dla Warszawy-Żoliborza gromadzili materiał dowodowy, Sąd Rejonowy dla Warszawy-Żoliborza zdecydował o zastosowaniu wobec napastnika najsurowszego środka zapobiegawczego – tymczasowego aresztowania na trzy miesiące. Mężczyzna usłyszał zarzuty naruszenia miru domowego oraz usiłowania zabójstwa. Ponadto, odpowie za naruszenie nietykalności cielesnej dwóch osób – ojca i syna, których zaatakował brutalnie bijąc i dusząc ojca.