Okradł dwa sklepy tego samego dnia

Dwa zarzuty kradzieży usłyszał 50-letni mieszkaniec Warszawy. Wartość strat, które poniosły sklepy w efekcie zdarzenia oszacowano na blisko 2 tysiące złotych. Łupem mężczyzny padły m.in. głośniki i markowa odzież. Ponadto mężczyzna za czyn odpowie w warunkach recydywy, ponieważ był już wcześniej karany za podobne przestępstwa. 

Policjanci z Wydziału Kryminalnego komendy w Otwocku intensywnie pracowali nad wyjaśnieniem spraw kradzieży sklepowych. Doszło do nich tego samego dnia, za to w innych sklepach mieszczących się w Otwocku. Sprawca przywłaszczył sobie głośniki i markową odzież o łącznej wartości około 2 tysięcy złotych. 

Dzięki dokładnej analizie i zebranym dowodom udało się ustalić, podejrzanego o kradzieże mężczyznę. Okazało się, że za procederem stoi 50-letni mieszkaniec Warszawy, który był już wcześniej karany za podobne przestępstwa. Udało się go zatrzymać we wtorek na terenie stolicy. Na podstawie zebranych dowodów usłyszał on już dwa zarzuty kradzieży, za które odpowie w warunkach recydywy. Grozi mu do 7,5 roku pozbawienia wolności. Ponadto prokurator objął go dozorem policyjnym.