Operacja przeciwko kontrabandzie tytoniowej na Pradze Północ – zatrzymanie dwóch osób i konfiskata 3500 paczek papierosów

Na terenie Pragi Północ w Warszawie doszło do skutecznej akcji policyjnej skierowanej przeciwko przestępczości gospodarczej i korupcji. Funkcjonariusze z odpowiedniego wydziału Komendy Miejskiej Policji zatrzymali dwie osoby w związku z przetrzymywaniem papierosów nieopodatkowanych polską akcyzą. W wyniku tej operacji, policja przejęła 3500 paczek papierosów z nielegalnego obrotu, co spowodowało straty dla Skarbu Państwa w wysokości około 70 tysięcy złotych. Prokuratura Rejonowa Warszawa Praga Północ nadzoruje postępowanie w tej sprawie, a jeden z zatrzymanych – obywatel Armenii – został oskarżony o popełnienie przestępstwa.

Dowodem w sprawie jest zdjęcie przedstawiające różnokolorowe paczki papierosów układane w stos na biurku. Jest to dowód na przechowywane przez nich, nielegalne towary.

Podczas prowadzenia działań operacyjnych, policjanci ustalili, że podejrzane papierosy są przechowywane na terenie zamkniętej firmy zlokalizowanej przy ulicy Jagiellońskiej. Ten obszar był szczególnie monitorowany przez funkcjonariuszy, którzy zwrócili uwagę na samochód zaparkowany pod jednym z zamkniętych kontenerów, z którego wyszła kobieta i otworzyła drzwi do pomieszczenia. Po dokonaniu kontroli, wewnątrz znaleziono tytoń różnych marek bez polskich znaków akcyzy. 32-letnia kobieta została zatrzymana w celu wyjaśnienia.

Po pewnym czasie na miejsce dotarł znajomy kobiety – obywatel Armenii, który przyznał, że przechowywane w kontenerze towary tytoniowe są jego własnością. Policja zatrzymała również jego, a następnie przetransportowała obie osoby do komendy policji znajdującej się przy ulicy Jagiellońskiej. W dalszych działaniach udział brali dochodzeniowcy z Wydziału do Walki z Przestępczością Gospodarczą i Korupcją, którzy przesłuchali zarówno mężczyznę, jak i kobietę. Mężczyźnie postawiono zarzut za przechowywanie nielegalnych papierosów, czym naraził Skarb Państwa na straty szacowane na blisko 70 000 złotych.