Parlament Europejski i prezydent Warszawy otworzyli centrum multimedialne Europa Experience

W Biurze Parlamentu Europejskiego w Warszawie otwarto nowe Centrum Multimedialne o nazwie Europa Experience – Spotkania z Europą. Miejsce to oferuje wiele atrakcji, takich jak kino 360°, stacje multimedialne czy strefę gier fabularnych. Otwarcia dokonali Roberta Metsola, przewodnicząca Parlamentu Europejskiego, oraz Rafał Trzaskowski, prezydent miasta stołecznego Warszawy.

Rafał Trzaskowski wyraził swoją radość z gościnnych odwiedzin Roberta Metsoli w Warszawie. Podkreślił, że dzięki współpracy z Unią Europejską możliwe jest wprowadzenie wielu korzystnych zmian w Polsce oraz sprostanie wyzwaniom, takim jak globalne ocieplenie, migracje czy dynamicznie zmieniający się rynek pracy. Prezydent stolicy zachęcił wszystkich do odwiedzenia nowo otwartego centrum multimedialnego.

Roberta Metsola, przewodnicząca Parlamentu Europejskiego, również podkreśliła znaczenie jedności Europy i ważną rolę Polski jako jej członka. Wyraziła swoje zaszczycone uczestnictwo w otwarciu Europa Experience i podkreśliła, że Europa to nie tylko geograficzna wspólnota, ale także zbiór wartości związanych z europejską kulturą i historią. Wyraziła nadzieję, że nowe centrum multimedialne będzie miejscem, gdzie młodzi ludzie będą mogli lepiej zrozumieć Unię Europejską.

Centra Multimedialne Europa Experience to placówki znajdujące się w wielu miastach Unii Europejskiej. Tam dowiesz się, jak funkcjonuje wspólnota, jak wpływa na codzienne życie mieszkańców oraz jak każdy obywatel może wpływać na jej działanie. Można tam również „wcielić się” w rolę europosła, zasiadając w ławach Parlamentu Europejskiego. Wizyty są bezpłatne i możliwe do przeprowadzenia w 24 językach urzędowych Unii Europejskiej. Oddział warszawski mieści się przy ulicy Jasnej 14/16A, w budynku Biura Parlamentu Europejskiego.