Pierwsze połączenie Wizz Air z lotniska Warszawa-Radom do Larnaki

Węgierski przewoźnik lotniczy, Wizz Air, doniósł o uruchomieniu swojego debiutanckiego połączenia z lotniska Warszawa-Radom. Zgodnie z ogłoszeniem, od środkowej części grudnia 2023 roku pasażerowie będą mogli podróżować do cypryjskiej Larnaki.

Komunikat ten został wydany przez Wizz Air w wtorek, informując o planowanym rozpoczęciu lotów z Radomia do Larnaki począwszy od 13 grudnia 2023 roku. Planowane są dwa loty tygodniowo, które odbędą się w środy i soboty. Sprzedaż biletów na te rejsy już się rozpoczęła.

„Niezmiernie radosna wiadomość o decyzji Wizz Air sprawia, że jestem pełen optymizmu nie tylko dla lotniska Warszawa-Radom, ale także dla naszych klientów.” – wyraził satysfakcję Stanisław Wojtera, prezes Polskich Portów Lotniczych S.A. (PPL), który jest gospodarzem portu na południu Mazowsza. Jest pewien, że nowy kierunek oferowany przez Wizz Air zdobędzie uznanie wśród podróżnych i przyczyni się do dynamicznego wzrostu liczby pasażerów.

Wcześniej Polskie Linie Lotnicze LOT ogłosiły, że w okresie zimowym będą obsługiwać regularne loty z Warszawy-Radom do Paryża i Rzymu. W dodatku, agencja turystyczna Anex Tour zapowiedziała zorganizowane wyjazdy na wakacje do Egiptu. Pierwszy rejs czarterowy do Sharm el-Sheikh odbędzie się 27 października i zostanie obsłużony przez linie lotnicze Skyline Express Airline – jak poinformował Piotr Rudzki, odpowiedzialny za komunikację w PPL.