Podsumowanie incydentów na drogach stolicy podczas długiego weekendu wielkanocnego 2024

Podczas świątecznego długiego weekendu w 2024 roku, na stołecznych drogach miało miejsce 21 zdarzeń drogowych. W wyniku tych nieszczęśliwych wypadków, dwie osoby straciły życie, zaś 22 zostały ranne. Z trudnymi sytuacjami na drodze borykało się również 69 kierujących pod wpływem alkoholu. Funkcjonariusze policji drogowej pilnowali bezpieczeństwa na drogach garnizonu stołecznego, podejmując jednocześnie działania mające na celu zminimalizowanie łamania przepisów ruchu drogowego, zwłaszcza przez kierowców prowadzących pojazdy po spożyciu alkoholu.

Zakończyło się policyjne działanie pod hasłem „Wielkanoc 2024”, które koncentrowało się na zwiększeniu kontroli drogowych. Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego byli odpowiedzialni za utrzymanie bezpieczeństwa podróżujących po ulicach Warszawy i okolic, pomagając im bezpiecznie dotrzeć do miejsca docelowego oraz reagując na wszystkie niebezpieczne zachowania na drodze.

Podczas tych kontroli drogowych, funkcjonariusze policyjni sprawdzali stan trzeźwości kierowców i monitorowali, czy przestrzegają oni przepisów ruchu drogowego. Dokonywali oceny prędkości pojazdów, sprawdzali, czy pasy bezpieczeństwa są zapięte i czy dzieci są prawidłowo przewożone w fotelikach. Zwracali również uwagę na stan techniczny pojazdów.

W czterodniowym okresie świątecznego weekendu, policjanci wykryli 69 kierowców jadących pod wpływem alkoholu. W tym czasie na stołecznych drogach miało miejsce 21 wypadków, wskutek których dwie osoby zginęły, a 22 zostały ranne.

Pierwszy z wypadków ze skutkiem śmiertelnym miał miejsce po południu w sobotę na autostradzie A2. Kierowca chevroleta niespodziewanie zjechał na pas awaryjny i uderzył w stojący tam pojazd służby drogowej marki Ford Transit. Pasażerka samochodu zginęła na miejscu. Drugi tragiczny wypadek miał miejsce w poniedziałek, 1 kwietnia, około godziny 16:30 na DK50 w Górze Kalwarii, gdzie kierowca motocykla stracił kontrolę nad pojazdem i przewrócił się, powodując śmierć pasażerki.

Okoliczności i przyczyny tych tragicznych wypadków są nadal badane pod nadzorem Prokuratury, w ramach prowadzonych postępowań.