Pogotowie akumulatorowe – czym jest i kiedy możemy z niego skorzystać?

Zimowe poranki bywają ciężkie, szczególnie wtedy, kiedy musimy wcześniej wstać do pracy. Na dworze jest jeszcze ciemno, a my szybko jemy śniadanie i już myślami jesteśmy przy naszych zawodowych obowiązkach. Wyobraźmy sobie jednak, że właśnie w takim okresie wychodzimy z domu, wsiadamy do samochodu, przekręcamy kluczyk…i nic się nie dzieje. Samochód nie odpala, a brak kontrolek na desce rozdzielczej sugeruje tylko jedno: nasz akumulator jest całkowicie rozładowany i prawdopodobnie nadaje się do wymiany.

Właśnie w takiej sytuacji nieoceniona jest pomoc, jaką oferuje pogotowie akumulatorowe.

Akumulator zastępczy to tylko jedna z opcji!

Chyba wszyscy się zgodzimy z tym, że w takich chwilach pogotowie akumulatorowe to wręcz wybawienie z opresji. Co ważne w ramach działania pogotowia akumulatorowego oferowanych jest nam kilka opcji. Czasem po fachowych oględzinach pojazdu, jedyną opcją będzie wymiana na nowy akumulator. Wtedy pogotowie akumulatorowe bez problemu i w krótkim czasie dowiezie nam nowy akumulator na wskazane miejsce, zamontuje go, a zużyty akumulator podda odpowiedniej utylizacji. Brzmi świetnie, prawda?

Ale czasem bywa tak, że nasz aktualny akumulator jest sprawny, tylko został rozładowany w wyniku jakiegoś nieplanowanego zdarzenia. Wtedy pogotowie akumulatorowe a dokładnie specjaliści tam pracujący, sprawdzą napięcie ładowania alternatora i jeśli będzie ono odpowiednie, to zaproponują najlepsze rozwiązanie. Może być to awaryjne odpalanie pojazdu albo naładowanie akumulatora.

Tutaj ciekawą opcją jest także wspomniany już akumulator zastępczy. Ładowanie może trochę potrwać, więc właśnie na ten okres otrzymamy zastępczy, ale oczywiście odpowiedni akumulator, który pozwoli nam ruszyć w drogę. Natomiast jeśli chodzi o awaryjne uruchamianie auta, to po jego dokonaniu otrzymamy konkretne wskazówki jak dalej eksploatować nasz pojazd.

Wszystko więc odbywa się sprawnie, szybko i profesjonalnie!

Pogotowie akumulatorowe Warszawa

Usługa, o której wspominamy, bez dwóch zdań ma szerokie zastosowanie. Gzie jednak szukać dobrego i profesjonalnego pogotowia akumulatorowego? Jeśli jesteś z Warszawy lub okolic od razu wejdź na stronę pogotowieakumulatorowe.waw.pl.

Znajdziesz tam specjalistów w tej dziedzinie a do tego wiele cennych wskazówek jak troszczyć się o swój akumulator, aby działał jak najdłużej oraz wszystko, co musisz wiedzieć w sytuacji kryzysowej, czyli takiej jak opisana na wstępie!