Policja w Legionowie intensyfikuje działania przeciwko nielegalnej sprzedaży wyrobów tytoniowych

Policyjne służby z Legionowa nie ustają w walce z nielegalnym obrotem produktami tytoniowymi, które nie mają obowiązkowych polskich znaków akcyzy. Niedawno, w wyniku przeprowadzonych działań operacyjnych, na miejscowym targowisku udało się przejąć duże ilości papierosów i tytoniu do samodzielnej produkcji.

Podczas akcji zabezpieczono znaczącą ilość kontrabandy. Informacje na temat przechowywania i dystrybucji wyrobów tytoniowych bez odpowiednich znaków akcyzy nadeszły w ubiegłym tygodniu do Wydziału zajmującego się Przestępczością Gospodarczą legionowskiej komendy. Szereg wskazówek sugerowało, że nielegalny towar jest przechowywany i sprzedawany z jednego ze stoisk na lokalnym rynku. W trakcie dalszych działań operacyjnych, funkcjonariusze odkryli oraz zabezpieczyli 1200 paczek papierosów oraz jeden kilogram tytoniu do samodzielnego skręcania papierosów.

Wstępne szacunki wskazują, że działalność podejrzanego mogła doprowadzić do strat w budżecie państwa na kwotę 2000 złotych. Osoba odpowiedzialna za przechowywanie kontrabandy to 62-letni mężczyzna, który już usłyszał zarzuty związane z łamaniem przepisów zawartych w art. 65 kodeksu karno skarbowego. Teraz, ostateczną decyzję co do kary, podejmie sąd. Informacje te potwierdziła rzeczniczka prasowa Komendy Policji w Legionowie, kom. Justyna Stopińska.