Policja w Warszawie zabezpiecza blisko 550 dawek narkotyków i aresztuje dwóch podejrzanych

Na warszawskim osiedlu Praga Północ, w trakcie jednej z akcji realizowanych przez Wydział Wywiadowczo-Patrolowy, policjanci stolicy przechwycili niemal 550 dawek różnorodnych narkotyków. W wyniku tej operacji, dwoje mężczyzn w wieku 26 lat zostało aresztowanych pod zarzutem prowadzenia nielegalnego handlu substancjami psychotropowymi. Jeden z nich był odpowiedzialny za inkasowanie pieniędzy od klientów, natomiast drugi dostarczał im narkotyki już podzielone na porcje. Zespołowi policyjnemu asystowali strażnicy miejscy.

To miejsce na Pradze Północ znajdowało się tego dnia pod intensywnym nadzorem detektywów ze stolicy. Zebrane dowody bezpośrednio wskazywały, że jest to lokalizacja, gdzie handlarze narkotyków prowadzą swoje nielegalne interesy.

Schemat operacyjny dealerów narkotyków był prosty. Jeden z mężczyzn inkasował gotówkę od klientów, a drugi dostarczał im wcześniej przygotowane substancje. Narkotyki były przechowywane w pudełkach, które umieszczone były nieopodal nich.

Gdy siły policyjne wkroczyły do działań, handlowcy próbowali przekonać ich, że nie mają żadnej wiedzy na temat narkotyków. Nie zdawali sobie jednak sprawy, że są monitorowani. Funkcjonariusze policyjni ostatecznie odnaleźli i zabezpieczyli łącznie 548 dawek narkotyków, w tym mefedronu, amfetaminy, kokainy, marihuany oraz heroiny. Kluczowy dla odnalezienia wszystkich pudełek okazał się pies policyjny przeszkolony do wykrywania narkotyków, który skutecznie zidentyfikował miejsca ich ukrycia.

Obaj mężczyźni zostali przeniesieni do aresztu policyjnego, gdzie usłyszeli zarzuty dotyczące dostarczania substancji odurzających i psychotropowych innym osobom oraz posiadania dużej ilości narkotyków. Prokuratura Rejonowa Warszawa-Praga Północ nadzoruje prowadzone postępowanie.