Policjantka rozdaje prezenty potrzebującym – 11. edycja akcji "Niebieska Gwiazdka"

Już jedenasty rok z rzędu, odbywa się finał charytatywnej akcji „Niebieska gwiazdka”, której celem jest obdarowanie rodzin w potrzebie na terenie naszego powiatu. Inicjatorem i motorem napędowym tego projektu jest młodszy aspirant Anna Opęchowska-Ciak, policjantka z Komisariatu Policji w Błoniu. Dzięki jej zaangażowaniu, wiele osób mogło doświadczyć niespodziewanych momentów radości oraz wdzięczności za otrzymywane prezenty.

Sezon przedświąteczny jest okresem, kiedy mieszkańcy gmin Teresin i Błonie oraz policjanci z błońskiego komisariatu łączą swoje siły, aby wywołać uśmiech na twarzach osób najbardziej potrzebujących. To wszystko dzięki inicjatywie „Niebieska Gwiazdka”, która od dekady niesie pomoc tym, którzy jej najbardziej potrzebują.

Twórczynią projekty jest młodszy aspirant Anna Opęchowska-Ciak. Od początku swojej służby jako policjantka, pomaga osobom znajdującym się w trudnej sytuacji materialnej i życiowej. Gdy piętnaście lat temu wstąpiła do służby w komendzie sochaczewskiej, nawet nie przypuszczała, że zainspiruje całą społeczność gminy Teresin, a później także gminy Błonie oraz okoliczne powiaty, do niesienia pomocy innym. Mimo przeciwności losu i trudnych chwil, nigdy się nie poddawała. Dziesięć lat temu powstała „Niebieska Gwiazdka”. Od tego czasu, wspólnie z Agnieszką Ptaszkiewicz, prezes Stowarzyszenia Przyjaciół Mieszkańców Gminy Teresin „IMPULS”, wolontariuszami oraz wieloma mieszkańcami i darczyńcami z kraju i zagranicy, co roku organizują zbiórkę żywności długoterminowej, środków czystości, sprzętu AGD, artykułów szkolnych i zabawek.

Pakunki z pomocą dotykają tych najbardziej potrzebujących tuż przed Wigilią. Policjantka niczym Święty Mikołaj przybywa z upominkami, wywołując na twarzach obdarowanych uśmiech, wdzięczność i łzy szczęścia. Wielokrotnie są to rodziny, w których dzieci po raz pierwszy otrzymują prezent. Szczęście i radość malca otwierającego paczkę od Mikołaja jest nie do opisania.

Pierwotnie akcja skierowana była tylko do najbardziej potrzebujących mieszkańców gminy Teresin. W tym roku jednak, zasięg działania „Niebieskiej Gwiazdki” został rozszerzony także na gminę Błonie. Wspólnie z dzielnicowymi policji wytypowano rodziny i osoby samotne w trudnej sytuacji finansowej, które również otrzymają pomoc w ramach akcji.

Na koniec warto przekazać słowa samej inicjatorki akcji, młodszego aspiranta Anny Opęchowskiej-Ciak:

– Pierwszy dzień obdarowywania. Emocje są ogromne. Jesteśmy pełni wdzięczności za każde dobre słowo. Zaskakujemy niemal każdą rodzinę tak hojnymi prezentami. Każda paczka jest bogata i różnorodna. Widzimy trudy i problemy, ale też miłość i radość. Zobaczyliśmy nadzieję na lepsze jutro. Dzięki naszym darczyńcom możemy sprawić, że wiele rodzin będzie miało ciepłe i przyjemne święta. Serdecznie dziękuję.

Młodszy aspirant Anna Opęchowska-Ciak wraz z Agnieszką Ptaszkiewicz ze Stowarzyszenia Przyjaciół Mieszkańców Gminy Teresin „Impuls” skierowały podziękowania do wszystkich zaangażowanych w organizację „Niebieskiej Gwiazdki”. Policjantka zaznaczyła, że akcja cieszy się tak dużym poparciem mieszkańców gmin Teresin i Błonie, że nie obawia się o braki w darach, lecz o to, czy zdąży dotrzeć z nimi do wszystkich przed świętami.

W tym roku pomoc „Niebieskiej gwiazdki” dotrze do szesnastu rodzin. Sześć z nich mieszka na terenie gminy Błonie, a pozostałe w gminie Teresin. Rozwożenie prezentów zakończy się 24 grudnia 2023 r.