Prezydent USA odwiedzi Warszawę

Prezydent USA odwiedzi Warszawę. Utrudnienia w Centrum

Amerykański prezydent Joe Biden we wtorek (21 lutego)  już po raz drugi w tym roku odwiedzi Warszawę. Z tej okazji wygłosi również oficjalne przemówienie w Ogrodach Zamku Królewskiego. Spodziewać się możemy utrudnień w ruchu obejmujących centrum Warszawy oraz Stare Miasto. Na wielu ulicach nie będzie można również zaparkować. 

Prezydent USA Joe Biden odwiedzi Warszawę w związku ze zbliżającą się rocznicą ataku Rosji na Ukrainę. Amerykańscy dyplomaci informują, że w trakcie odwiedzin prezydent ma podziękować Polsce za przyjętą postawę w obliczu wojny. 

Rafał Trzaskowski powołał sztab, który będzie koordynować wszystkie służby miejskie, działające na terenie stolicy. Przy samym wejściu do Ogrodów Zamku Królewskiego spodziewać się możemy również kontroli bezpieczeństwa. Urząd m.st. Warszawy proponuję, żeby osoby zapisane na spotkanie udały się na nie komunikacją miejską oraz resztę trasy przeszły pieszo od strony Wybrzeża Gdańskiego. 

Utrudnienia w ruchu w Warszawie

Zmiany w ruchu drogowym obejmą przede wszystkim ścisłe centrum oraz Stare Miasto. W związku z wymaganiami organizacji i bezpieczeństwa w wielu miejscach nie będzie można również zaparkować. Ponadto na ulicach śródmieścia ruch będzie tymczasowo wstrzymywany w czasie przejazdu kolumn pojazdów z przedstawicielami gości.