Przeciwności natury powodem utrudnień na trasie Warszawskiej Kolei Dojazdowej

Na tory Warszawskiej Kolei Dojazdowej spadło drzewo, powodując uszkodzenie sieci trakcyjnej. Miało to wpływ na komunikację pociągów poruszających się między Komorowem a Pruszkowem. Na miejscu zdarzenia interweniowały odpowiednie służby. Normalizacja ruchu nastąpiła dopiero po południu.

Informacje na temat tego incydentu przekazał rzecznik PSP w Pruszkowie, Karol Kroć, podczas rozmowy z Polską Agencją Prasową. Zapewnił, że do usuwania przeszkody zaangażowane są już dwie jednostki straży pożarnej. Oprócz tego jednak wymagana jest pomoc techniczna ze względu na uszkodzenia sieci trakcyjnej. W tym celu skierowany został specjalny pociąg sieciowy. Na chwilę obecną nie jest możliwe dokładne określenie, jak długo będą trwały utrudnienia – przyznał.

O godzinie 9:30 z Podkowy Leśnej Głównej ruszył autobus zastępczy. Jego zadaniem było obsłużenie trasy od Podkowy Leśnej Głównej do Warszawy Reduta Ordona, a także obsługa przystanków pośrednich zlokalizowanych wzdłuż tej trasy.

Na stronie WKD można przeczytać, że komunikacja zastępcza na trasie Podkowa Leśna Główna – Warszawa Reduta Ordona miała być zrealizowana zgodnie ze schematami opublikowanymi na stronie. Składa się ona z dwóch fragmentów: Trasa 2 (Podkowa Leśna Główna – Komorów) oraz część Trasy 1 (Komorów – Warszawa Reduta Ordona).

Później wprowadzono dodatkowo pociąg wahadłowy, który kursuje między Warszawą Reduta Ordona a Tworkami. Pociąg porusza się w obu kierunkach, korzystając z toru nr 1 (tor prawy w kierunku Grodziska Mazowieckiego). Przejazd w jednym kierunku trwa około 22 minut, a pociąg odjeżdża co mniej więcej 60 minut.

Ostatecznie o godzinie 14:45 przekazano informację o zakończeniu utrudnień. „Przywrócono rozkładową organizację ruchu pociągów na linii WKD” – czytamy w najnowszym komunikacie.