Przekrojowa ekspozycja dzieł Pabla Picassa w Muzeum Narodowym w Warszawie

Począwszy od 12 października, zwiedzający warszawskie Muzeum Narodowe będą mieli szansę doświadczyć nowej, czasowej wystawy zatytułowanej „Picasso”. Ekspozycja ta ma za zadanie ukazać pięćdziesięcioletni okres twórczości wybitnego artysty, Pablo Picassa. Znajdzie się na niej ponad 120 jego dzieł, obejmujących takie techniki jak grafika, ceramika oraz ilustracje książkowe.

Eksponaty prezentowane na wystawie pozwolą odkryć różnorodność stylów Picassa, począwszy od eleganckiego klasycyzmu lat 20-tych XX wieku, aż po surową i swobodną ekspresję charakterystyczną dla ostatnich lat życia tego artysty. Unikalna okazja do zetknięcia się z ponad 120 pracami Picassa pochodzącymi z różnych etapów jego twórczości skieruje uwagę publiczności na szerokie spektrum jego talentu. Większość z tych prac zostanie pokazana w Warszawie po raz pierwszy, dzięki współpracy z Museo Casa Natal Picasso (Muzeum Dom Narodzin Picassa) w Maladze. Wystawę uzupełnią wybrane prace Picassa z kolekcji Muzeum Narodowego w Warszawie.

Ekspozycja „Picasso” będzie dostępna dla zwiedzających od 12 października 2023 r. do 14 stycznia 2024 r. Kuratorami wystawy są Mario Virgilio Montañez Arroyo, reprezentujący Museo Casa Natal Picasso, oraz Anna Manicka z Muzeum Narodowego w Warszawie.