Sąd Rejonowy w Pułtusku aresztował na trzy miesiące mężczyznę podejrzanego o brutalne pchnięcie nożem 43-latka

Decyzją Sądu Rejonowego w Pułtusku, mężczyzna oskarżony o zranienie innego mężczyzny nożem, został uwięziony na okres trzech miesięcy. Incydent miał miejsce kilka dni temu na obszarze gminy Nasielsk, gdzie 43-letni mężczyzna doznał poważnych ran i został przewieziony do szpitala.

W połowie tygodnia, dokładnie po południu, policja z Nasielska otrzymała zgłoszenie dotyczące rannego mężczyzny w Starych Pieścirogach. Okazało się, że 43-latek został raniony kłutymi ranami klatki piersiowej, co wymagało natychmiastowej pomocy medycznej. Mężczyznę natychmiast przetransportowano do szpitala. Na miejsce incydentu wysłano śledczych, którzy pod nadzorem prokuratora przygotowali dokumentację procesową, zabezpieczając dowody i ślady. Dzięki materiałom zebranym przez policjantów, udało się zidentyfikować i zatrzymać 19-letniego podejrzanego. Z wstępnych analiz policji wynika, że 43-latek został niespodziewanie zaatakowany przez 19-latka, który potrójnie pchnął go nożem.

W piątek, podejrzany mężczyzna został doprowadzony do prokuratury, gdzie usłyszał zarzut zadania ciężkiego uszczerbku na zdrowiu. Za takie przestępstwo grozi kara od 3 do 20 lat więzienia. W piątek 13 października 2023 r., na wniosek Prokuratury, Sąd Rejonowy w Pułtusku nałożył na 19-letniego podejrzanego trzymiesięczny areszt tymczasowy.