Skok na basen? Zmiany w budżecie obywatelskim Bemowa

Corocznie Bemowo z radością oferuje swoim mieszkańcom darmowe bilety na basen Pingwin, zlokalizowany przy ulicy Oławskiej 3. Sytuacja ta ulegnie jednak zmianie w nadchodzącym roku.

Roczny budżet obywatelski Bemowa jest sceną licznych propozycji dla entuzjastów pływania, które zazwyczaj cieszą się dużym poparciem społeczności. Tegoroczne głosowanie mogłoby być opisane przez znane powiedzenie „dużo hałasu o nic”, ponieważ pomimo bogatego wyboru propozycji, została tylko jedna.

Nadchodzący rok nie przyniesie realizacji kosztownego projektu Edyty Oknińskiej. Propozycja za milion złotych obejmowała 400 rodzinnych wejściówek (2+1) do basenu na okres od września do grudnia 2024 roku, co sugeruje, że co tydzień z basenu mogłoby skorzystać 25 rodzin. W zestawieniu było również 800 indywidualnych karnetów na pływanie od marca do grudnia. Ta sama ilość biletów była przeznaczona dla mieszkańców uprawnionych do zniżek na basen. W ramach tego projektu miała też nastąpić modernizacja szatni. Niestety, ten plan nie zdobył poparcia głosujących, tak jak propozycje „Aqua Aerobic dla seniora 60+” za 120 tys. zł i darmowe pływanie dla dzieci do 8. roku życia za niewiele ponad 26 tys. zł.

Wśród propozycji związanych z pływaniem triumfował jedynie projekt Katarzyny Borowskiej skierowany do dzieci i młodzieży. Za ponad 160 tys. zł zaproponowano bilety dla rodzin umożliwiające rekreacyjne pływanie bez instruktora dla jednej osoby dorosłej i jednego dziecka do lat 13 na małym basenie oraz indywidualne wejścia dla osób powyżej trzynastego roku życia. Półtoragodzinne spotkania będą organizowane w trzech turach w soboty i niedziele, z maksymalną liczbą uczestników wynoszącą 14 dla rodzin i 16 dla osób indywidualnych.