Tegoroczna Noc Muzeów w Warszawie

Z roku na rok wydarzenie, którym jest Noc w Muzeum, cieszy się coraz większą popularnością. Udowadnia to m.in. ilość zapisanych stołecznych instytucji (270) oraz rekordowa ubiegłoroczna aktywność, ponieważ odnotowano tego dnia łącznie 230 tysięcy uczestników. 

Tegoroczne obchody Nocy Muzeów zaplanowano na sobotę – 13 maja. Program w każdym z miejsc, w którym organizowane są wydarzenia, rozpocząć się musi najwcześniej w południe. Zakończyć się natomiast powinien w tym samym dniu, a nawet godzinach porannych dnia kolejnego (14 maja). 

Tej nocy udostępnionych dla odwiedzających ma zostać 267 placówek, w tym 40 z nich otwartych będzie po raz pierwszy. Podobnie jak w ubiegłych latach, odwiedzić i skorzystać z przygotowanych dodatkowych wydarzeń będzie można zarówno w muzeach, jak i w innych miejscach kojarzonych z kulturą. W programie wydarzenia oprócz nocnego zwiedzania przygotowano także wiele innych atrakcji. Uczestnicy będą mogli m.in. zwiedzić gabinet prezydenta Warszawy Rafała Trzaskowskiego lub wziąć udział w plenerowych warsztatach malarskich.