Trzech mężczyzn zatrzymanych pod zarzutem kradzieży kaloryferów z przyszkolnego terenu na Bielanach

Funkcjonariusze służb policyjnych działający na terenie Bielan wprowadzili do aresztu trzech mężczyzn. Zatrzymani to dwóch dorosłych mężczyzn oraz nieletni, którzy są podejrzani o kradzież kaloryferów. Te urządzenia grzewcze były zlokalizowane przed jednym z edukacyjnych placówek na obszarze tej dzielnicy. W toku śledztwa prowadzonego przez bielańskich dochodzeniowców ustalono, że skradziono aż 14 kaloryferów. Wszystkim trzem mężczyznom postawiono zarzuty dotyczące kradzieży mienia o sumie przekraczającej 2000 złotych. Za tę czynność przestępczą grożą im surowe kary, sięgające nawet do pięciu lat pozbawienia wolności.

Sprawa ta była intensywnie badana przez policję z bielańskiej komendy. Dotyczyła ona incydentów kradzieży kaloryferów, które miały miejsce w strefie szkolnej. Skradziono łącznie 14 takich urządzeń, których wartość wynosiła ponad 2000 złotych.

Wydział kryminalny dokonał szczegółowej weryfikacji skupów złomu i metali kolorowych, podejrzewając, że sprawcy mogą próbować tam sprzedać ukradzione kaloryfery. Dzięki temu śledztwu, funkcjonariusze zidentyfikowali dwóch dorosłych mężczyzn jako potencjalnych sprawców tych kradzieży. Dwaj mężczyźni, w wieku 42 i 40 lat, zostali ostatecznie aresztowani przez bielańską policję. Dodatkowo ustalono, że jednym z nich był niepełnoletni syn.

Na kolejnym etapie śledztwa, dział dochodzeniowy dokładnie przeanalizował działania zatrzymanych. Ustalili oni, że mężczyźni są odpowiedzialni za kradzież 14 kaloryferów, które następnie zbyli w punkcie skupu złomu.

Zarzuty dotyczące kradzieży cudzego mienia zostały już sformułowane dla 40-letniego i 42-letniego mężczyzny. W tej chwili mężczyźni muszą liczyć się z karą do pięciu lat pozbawienia wolności. Sprawą nieletniego zajmie się w najbliższym czasie sąd rodzinny.