Trzej mężczyźni z Piaseczna oskarżeni o uszkodzenie mienia na wartość powyżej 15 tysięcy złotych po nocnej imprezie

Trzech obywateli z Piaseczna zostało obarczonych zarzutem zniszczenia własności prywatnej o szacowanej wartości przekraczającej 15 tysięcy złotych. Wydarzenie to miało miejsce podczas weekendu majowego, kiedy to postanowili odwiedzić koleżankę na imprezie. Zdaje się, że spożyty w trakcie wieczoru alkohol wpływał na ich zdolność logicznego myślenia i dodawał odwagi. Po zakończeniu zabawy, zamiast wracać do swoich domów, mężczyźni postanowili zniszczyć skrzynki pocztowe oraz drzwi wejściowe na jednym z osiedli mieszkalnych.

Bezpośrednio po weekendzie majowym, przedstawicielka lokalnej wspólnoty mieszkaniowej pojawiła się w Komendzie Powiatowej Policji w Piasecznie. Poinformowała tam, że 3 maja 2024 roku, w nocy, kamery monitoringu zarejestrowały jak skrzynki pocztowe oraz drzwi wejściowe zostały uszkodzone. Przedstawicielka oceniła koszty napraw na kwotę ponad 15 tysięcy złotych.

Śledztwo w tej sprawie rozpoczęło się natychmiast, prowadzone przez funkcjonariuszy wydziału kryminalnego z Piaseczna. Nie potrzebowali oni wiele czasu, aby zidentyfikować sprawców. Okazało się, że za zniszczenie mienia odpowiedzialni są trzej młodzi mieszkańcy Piaseczna, w wieku 20, 22 i 23 lat. Zostali oni aresztowani we własnych domach zaledwie kilka dni po incydencie.

Mężczyźni przyznali się do winy, tłumacząc, że nie pamiętają zbytnio co działo się owej nocy. Po imprezie u koleżanki, zamiast wrócić do domów, postanowili uszkodzić skrzynki pocztowe i drzwi wejściowe. Następnie jeden z nich dumnie pozuje przed kamerą. Wydawało się, że tego wieczoru żaden z nich nie odczuwał żadnego wstydu.

Chociaż poczucie winy pojawiło się w końcu, nastąpiło to dopiero po usłyszeniu zarzutów karnych. Jest to na tyle późno, że może teraz tylko służyć jako ostrzeżenie dla innych. Niszczenie cudzego mienia nie jest powodem do dumy. Jak wynika z tego incydentu, alkohol osłabił zdolność mężczyzn do racjonalnego myślenia. Teraz będą musieli ponieść konsekwencje swojego działania, a ich karty karne zostaną zapisane. Przestępstwo, którego się dopuścili, jest karane od 3 miesięcy do 5 lat pozbawienia wolności.

Całe postępowanie jest nadzorowane przez Prokuraturę Rejonową w Piasecznie.