Portfel

Ukradł portfel w tramwaju, przecinając torebkę pasażerki

Policjanci z komendy na Pradze Północ poinformowani zostali niedawno o kradzieży. Zgłoszenia dokonała poszkodowana kobieta, która podróżowała komunikacją miejską z uczelni do miejsca swojego zamieszkania. Nieznany pasażer tramwaju rozciął jej torebkę i ukradł z niej portfel z pieniędzmi, kartą płatniczą i dokumentami. 

W trakcie zgłoszenia poszkodowana dokładnie określiła, jakimi środkami komunikacji publicznej podróżowała. O tym, że doszło do kradzieży, dowiedziała się natomiast dopiero w domu, gdy otrzymała zawiadomienie z banku o dokonywanej płatności. Nie zwlekając, zablokowała kartę płatniczą i udała się na Policję.

W trakcie dochodzenia ustalono, że portfel skradziono w jednym z tramwajów, którym podróżowała kobieta. Funkcjonariusze posiadają już doświadczenie i wiedzę na temat takich kradzieży, dlatego szybko ustalili dane podejrzanego mieszkańca Pragi Północ. Jak informuje kom. Paulina Onyszko operacyjnym udało się zatrzymać 47-latka oraz towarzyszącego mu mężczyznę dzięki dynamicznej akcji. 

Towarzysz podejrzanego o kradzież portfela mężczyzny, wrócił po odpowiednich czynnościach do domu. 47-latek spędził jednak noc w areszcie, a następnego dnia prokuratura postawiła mu zarzuty. Odpowie on za zuchwałą kradzież oraz dokonanie trzech płatności skradzioną kartą na kwotę około 200 złotych. Za dane przestępstwa grozi do 10 lat pozbawienia wolności. Ponadto decyzją prokuratora zastosowano wobec mężczyzny nadzór policji.