Warszawa: 11. edycja programu Warsaw Booster zaprasza innowacyjne startupy do współtworzenia zrównoważonego miasta

Konieczność ciągłego rozwoju miast, który uwzględnia potrzeby zarówno mieszkańców jak i środowiska naturalnego, wymaga implementacji nowych technologii. Właśnie dlatego stolica Polski, Warszawa, po raz jedenasty uruchamia inicjatywę o nazwie Warsaw Booster. To akceleracyjny program, którego zadaniem jest wspieranie młodych przedsiębiorstw oferujących świeże i pomysłowe rozwiązania w obszarze zrównoważonego rozwoju miast.

Grzegorz Kaczorowski, dyrektor Biura Rozwoju Gospodarczego Urzędu m.st. Warszawy, w kontekście nadchodzącej rekrutacji do kolejnej edycji Warsaw Booster, zaprasza do udziału startupy z różnorodnych sektorów. Przedsiębiorstwa powinny łączyć wspólna misja – tworzenie innowacji, które mogą poprawić lub nawet zasadniczo zmienić sposób funkcjonowania miast, co w rezultacie podniesie jakość życia ich obywateli. Co roku w ramach programu Warsaw Booster tworzy się listę wyzwań, na które szukane są odpowiedzi. Organizatorzy mają nadzieję, że także podczas bieżącej edycji współpracować będą z twórcami projektów, które przyczynią się do tego, by Warszawa stała się jeszcze lepszym miejscem do życia oraz pracy.

Warsaw Booster to inicjatywa łącząca kreatywność startupów z potrzebami nowoczesnych miast. W tegorocznej edycji skupienie nastąpi na projektach związanych m.in. z bezpieczeństwem i zarządzaniem kryzysowym, edukacją, kulturą, turystyką czy zdrowiem i opieką medyczną. Uczestnictwo w programie daje startującym firmom możliwość skorzystania ze wsparcia mentorów oraz doradców biznesowych, pozwala zdobyć cenną wiedzę, nawiązać kontakty i wymieniać doświadczenia, które mogą znacząco przyczynić się do ich rozwoju. Dodatkowym atutem Warsaw Booster jest możliwość nawiązania współpracy z samorządem miejskim.

W ramach programu organizowane są warsztaty z przedstawicielami różnych instytucji miejskich. Uczestnicy mają szansę na zdobycie atrakcyjnych nagród – wybrane zespoły będą miały okazję powalczyć o trzy nagrody pieniężne o łącznej wartości 90 tysięcy złotych.

Startupy z pomysłem na innowacyjny rozwój miasta mogą zgłaszać swoje projekty do Warsaw Booster poprzez wypełnienie odpowiedniego formularza. Szczegółowe informacje na temat programu oraz regulamin dostępne są na stronie www.warsawbooster.online. Rekrutacja trwa do 31 lipca 2024 roku, a do pierwszej tury zakwalifikuje się 25 najlepszych projektów.

Warsaw Booster to program akceleracyjny stworzony przez miasto Warszawa, realizowany przy współpracy z Fundacją Startup Hub Poland (SHP), Fundacją StartSmart CEE oraz Fundacją Mobile Open Society Through Technology (MOST). Od 2015 roku program wsparł ponad 400 firm, a 30 z nich otrzymało nagrody za innowacyjność i wkład w rozwój miasta. Inicjatywa wpisuje się realizację celu 4.2. „Strategii #Warszawa2030” – Generujemy innowacje.