Warszawa na arenie międzynarodowej: prezentacja inwestycji i perspektyw rozwoju podczas targów MIPIM 2024

Stolica Polski, Warszawa, planuje zaprezentować się na scenie międzynarodowej w kontekście aktualnych projektów inwestycyjnych oraz potencjału i perspektyw na przyszłość. Między 12 a 15 marca 2024 roku, po raz trzydziesty trzeci, odbędą się targi MIPIM w Cannes we Francji. Podczas tego wydarzenia, Warszawa ma zamiar przedstawić swoje atrakcyjne propozycje.

MIPIM to targi nieruchomości i inwestycji, które cieszą się uznaniem jako jedne z najbardziej prestiżowych wydarzeń tego typu na świecie. Organizatorzy określają je mianem globalnego festiwalu miast, będącego platformą łączącą miasta i kraje z podmiotami działającymi na skali globalnej czy lokalnych rynkach nieruchomości.

Zdaniem Michała Olszewskiego, zastępcy prezydenta m.st. Warszawy, stolica Polski jest wyjątkowym miejscem do życia i rozwoju biznesu dzięki wysokiej dynamice wzrostu gospodarczego, przyjaznym warunkom do rozwoju, otwartości na innowacje, ekologię oraz zrozumieniu potrzeb i oczekiwań mieszkańców. W kontekście globalnych trendów i wyzwań, Warszawa kontynuuje dynamiczny rozwój, opierając się na swoim potencjale, konkurencyjności i zasobach ludzkich. Miasto planuje budować swoją przyszłość, bazując na zrównoważonym rozwoju, współpracy z biznesem i innowacjach.

Targi MIPIM stanowią inspirujące miejsce dla spotkań biznesowych, nawiązywania kontaktów i wymiany doświadczeń, gromadząc przedstawicieli miast, inwestorów, deweloperów, instytucji finansowych, firm konsultingowych, a także liderów rynku nieruchomości.

Podczas targów MIPIM 2024 przewodnim hasłem Warszawy będzie: „Warsaw – Smart People. Smart Technology. Smart City.” W trakcie tego wydarzenia odbędzie się wiele paneli i dyskusji z udziałem przedstawicieli stołecznego ratusza.

Na targach planowane jest promowanie inwestycji w stolicy, w tym tych realizowanych w formule Partnerstwa Publiczno-Prywatnego, a także rozmowy o dalszym rozwoju Warszawy. Dodatkowo przedstawiona zostanie oferta siedmiu działek inwestycyjnych.

Za sprawą wydarzenia MIPIM 2024 Warszawa ma szansę promować siedem działek inwestycyjnych, które znajdują się w różnych częściach miasta. Delegacja Warszawy zaprezentuje również projekty, które będą realizowane w modelu Partnerstwa Publiczno-Prywatnego (PPP) i przedstawi inwestycje dotychczas zrealizowane w tej formule.

Warszawa od wielu lat regularnie i dynamicznie wzmacnia swoją pozycję na biznesowej mapie Europy i świata. Miasto stołeczne jest niezmiennie krajowym liderem pod względem nowoczesnej powierzchni biurowej – 6,26 mln m2, jak również powierzchni handlowej – 1,9 mln m2. Przyciąga talenty i jest drugim miastem w Europie pod względem liczby studentów – każdego roku, w 69 szkołach wyższych kształci się ich ponad 245 tys.

Stoisko targowe Warszawy na MIPIM 2024 będzie sąsiadować między innymi z Wrocławiem, Łodzią, Katowicami, Poznaniem, Krakowem i Trójmiastem, tworząc wspólnie polską strefę na tym wydarzeniu.