Warszawa przygotowuje się na finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy

28 stycznia odbędzie się kulminacyjny moment tegorocznego finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Błonia PGE Narodowego staną się miejscem, gdzie znajdować się będzie główna scena, miasteczko i studio WOŚP. Organizowanie tego wydarzenia wiąże się z koniecznością wprowadzenia zmian w organizacji ruchu drogowego i parkowania. Wolontariusze WOŚP tego dnia będą mogli korzystać z komunikacji miejskiej bezpłatnie, na mocy zarządzenia prezydenta Warszawy.

Warszawa co roku aktywnie wspiera działania Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Prezydent Rafał Trzaskowski przekazał głośnik z Sali Kongresowej do licytacji na rzecz WOŚP, a Warszawski Transport Publiczny i miejskie spółki komunikacyjne przygotowały wiele atrakcji do wylicytowania. Zarówno Miłośnicy Komunikacji Miejskiej w Warszawie, jak i miejskie spółki komunikacyjne zapewnią wiele atrakcji dla licytujących. Na liście tych atrakcji znalazło się m.in. zwiedzanie bocznicy kolejowej, przejazd symulatorem pociągu podziemnej kolei czy grafika z ulubionym wagonem.

W ramach finału WOŚP, Warszawski Transport Publiczny zorganizuje kwestę w ruchu. Klub Miłośników Komunikacji Miejskiej we współpracy z Zarządem Transportu Miejskiego uruchomi specjalne linie 32A i 32T, które będą kursować po Pradze-Południe i Pradze-Północ. Przejazd tymi liniami będzie bezpłatny, a wolontariusze ze sztabu KMKM będą zbierać pieniądze dla WOŚP.

Główna scena finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy zostanie zlokalizowana na błoniach PGE Narodowego. Na scenie wystąpią takie zespoły jak Golden Life, Kwiat Jabłoni, Tulia, Enej, Zalewski i LemON. Plany związane z organizacją tego wydarzenia są już w toku, a zakaz parkowania wprowadzono na całych błoniach. Niektóre ograniczenia dotyczące ruchu drogowego obowiązywać będą tylko do 29 stycznia, ale inne będą obowiązywać dłużej – do 1 lutego lub nawet do 10 lutego.

27 i 28 stycznia nie będzie możliwości wjazdu do rejonu miasteczka WOŚP. Zakazy wjazdu zostaną ustawione od strony ulic Zamoyskiego, Sokolej i Wybrzeża Szczecińskiego u zbiegu z Siwca.

18. Warszawski Bieg WOŚP „Policz się z cukrzycą” przyczyni się do wprowadzenia większych ograniczeń w ruchu drogowym. Bieg rozpocznie się o godzinie 11:40 na błoniach PGE Narodowego a biegacze będą mieli do pokonania pięciokilometrową trasę. W związku z biegiem, o godzinie 11:00 zamknięte zostaną niektóre ulice, a ruch zostanie wznowiony o godzinie 14:00.

Podczas biegu autobusy niektórych linii zostaną skierowane na trasy objazdowe. Zwieńczeniem wieczoru będzie odpalenie „Światełka do nieba”. Dojechać na to wydarzenie i powrócić do domu można będzie za pomocą Warszawskiego Transportu Publicznego, który uruchomi dodatkowe autobusy i tramwaje.