Warszawskie Linie Turystyczne otwierają sezon z atrakcjami na świeżym powietrzu

Sezon turystycznych atrakcji w stolicy został oficjalnie otwarty i potrwa aż do 22 września. W ofercie Warszawskich Linii Turystycznych, które cieszą się nieprzerwaną popularnością od 15 lat, znajdziemy wiele interesujących propozycji. Zarówno mieszkańcy miasta, jak i przyjezdni turyści będą mogli skorzystać z przejażdżek promem przez Wisłę, przejazdu historycznym tramwajem linii 36, weekendowych wycieczek tramwajem T, trasy autobusem numer 100 oraz wyjątkowych podróży kolejką wąskotorową do Runowa lub rejsu statkiem do Serocka.

W skład floty Warszawskich Linii Turystycznych wchodzi trzy promy. Prom „Słonka” umożliwia przemieszczenie się z Cypla Czerniakowskiego do Saskiej Kępy i z powrotem. „Pliszka” wozi pasażerów między nabrzeżem mostu Józefa Poniatowskiego a plażą pod stadionem PGE Narodowym. Z kolei „Wilga” kursuje z Podzamcza do Pragi, gdzie położone jest ZOO. Promy są dostępne dla pasażerów codziennie od 1 lipca, a za przejazd nie trzeba płacić. Na pokład można zabrać również zwierzęta domowe.

W weekendy turyści mogą korzystać z usług linii tramwajowej T, obsługiwanej przez historyczny tabor. Tramwaj łączy Pragę-Północ z Ochotą, mijając na swojej trasie ważne punkty miasta takie jak Trakt Królewski, Muzeum Narodowe, bulwary wiślane, Muzeum Pragi, Stare Miasto, Pałac Kultury i Nauki czy Marszałkowską Dzielnicę Mieszkaniową oraz Filtry. Do dyspozycji pasażerów jest także tramwaj linii 36, kursujący nie tylko w weekendy, ale także w tygodniu. Jego trasa prowadzi przez najciekawsze i najbardziej zabytkowe rejony stolicy.

Warszawskie Linie Turystyczne to jednak nie tylko promy i tramwaje. W weekendy oraz w dni świąteczne turyści mogą skorzystać z usług autobusów linii 100, które kursują co 30 do 45 minut. Autobusy tej linii oferują przepiękne widoki na Wolę i Muranów, a następnie przekraczają Wisłę Mostem Śląsko-Dąbrowskim do Pragi. Wrócą na zachodni brzeg Wisły Mostem Świętokrzyskim, kontynuując swoją trasę Marszałkowską aż do Dworca Centralnego. Podczas tej trasy pasażerowie mogą odwiedzić najważniejsze warszawskie muzea, Stare Miasto czy ZOO.

W sezonie turystycznym Warszawskie Linie Turystyczne umożliwiają również podróż kolejką wąskotorową Piaseczyńskiej Kolei Wąskotorowej. Pociąg startuje ze stacji w Piasecznie. Dojazd do tego miejsca możliwy jest standardowymi liniami WTP lub specjalną linią autobusową 51. Ta ostatnia obsługiwana jest przez historyczne autobusy marki Jelcz i Ikarus i przeznaczona jest wyłącznie dla osób udających się na przejazd kolejką wąskotorową.

Dla miłośników rejsów, Warszawskie Linie Turystyczne oferują też rejs statkiem „Zefir” do Serocka. Rejs rozpoczyna się o godzinie 9:00 nad Kanałem Żerańskim i kończy o godzinie 18:00. Każdy z 100 pasażerów statku ma zagwarantowane zadaszone miejsce siedzące z dostępem do stolika. Na pokładzie znajduje się grill oraz bufet z ciepłymi i zimnymi napojami.

Bilety na wszystkie atrakcje oferowane przez Warszawskie Linie Turystyczne można nabyć w Punkcie Obsługi Pasażerów Metro Dworzec Wileński w piątki między 15:00 a 18:00 oraz w soboty od 8:00 do 11:00. Można też skorzystać z serwisu bilety24.pl.