Wolska patrolówka interweniowała w celu ratowania kobiety z cukrzycą

Niedawno doszło do niecodziennej sytuacji, kiedy to funkcjonariusze wydziału patrolowo-interwencyjnego z dzielnicy Wola udzielili pomocy kobiecie chorującej na cukrzycę. Kobieta doświadczała ataku hipoglikemii w centralnej części miasta, co znacznie utrudniało komunikację z nią. Na szczęście, pewien obywatel zauważył tę sytuację i powiadomił o tym policjantów. Przypadek ten pokazuje, jak ważne jest nienaturalne zachowanie osoby chorującej na cukrzycę. Funkcjonariusze zmuszeni byli wybić szybę w samochodzie, który niekontrolowanie przemieszczał się w stronę nadjeżdżającego tramwaju, aby móc udzielić pomocy kobiecie, po czym wezwali pogotowie medyczne.

Świadectwo odpowiedzialności obywateli w sytuacjach zagrożeń można dostrzec na przykładzie niedawnego incydentu, jaki zdarzył się na terenie dzielnicy Wola. Wtedy to osoba przechodząca obok przechodzącej ulicy powiadomiła policjantów o kobiecie siedzącej za kierownicą samochodu, która wyglądała na nieprzytomną. Kiedy funkcjonariusze dotarli na miejsce, zauważyli pojazd stojący na środku ruchliwego skrzyżowania. Kobieta była zamknięta w samochodzie, a drzwi do auta były zablokowane. Kobieta sprawiała wrażenie nieprzytomnej i nawiązanie z nią kontaktu było niemożliwe.

W pewnym momencie pojazd zaczął się poruszać w kierunku zbliżającego się tramwaju, co spowodowało natychmiastową interwencję policjantów. Wybili szybę w pojeździe, aby go unieruchomić, a następnie zajęli się kobietą do czasu przybycia karetki pogotowia.

Zespół ratownictwa medycznego natychmiast zajął się kobietą i udzielił niezbędnej pomocy medycznej. Po upływie kilkunastu minut kobieta odzyskała przytomność i wyraziła wdzięczność za udzieloną pomoc.