Wykrycie znacznej ilości narkotyków podczas kontroli drogowej prowadzi do aresztowania 27-letniego mężczyzny i postawienia zarzutów 26-letniej kobiecie

Kontrola drogowa, przeprowadzone przez wywiadowców z warszawskiej dzielnicy Ochota, zaowocowała aresztowaniem 27-letniego mężczyzny i sformułowaniem zarzutów wobec 26-letniej kobiety. Oboje zostali zatrzymani za posiadanie znacznej ilości narkotyków. Wszystkie przeprowadzone czynności doprowadziły do zabezpieczenia ponad pół kilograma substancji odurzających. To kolejne działania wymierzone w proceder narkotykowy na terenie miasta. Mężczyzna stanie przed sądem pod trzema zarzutami, jednym z nich jest kierowanie pojazdem pomimo oficjalnej decyzji o odebraniu mu uprawnień do prowadzenia samochodu.

W krótkim czasie, uwagę wywiadowców z dzielnicy Ochota przykuł mężczyzna kierujący osobowym samochodem marki BMW. Po pewnym okresie obserwacji, stróże prawa przystąpili do działania. Oprócz 27-latka w pojeździe znajdowała się także 26-letnia kobieta, partnerka kierowcy. Zauważalne zdenerwowanie pary wzbudziło podejrzenia policjantów. Kontrola pojazdu wykazała, że mężczyźnie wcześniej odebrano uprawnienia do kierowania samochodem. W trakcie przeszukania wnętrza pojazdu zabezpieczono prawie 300 gramów różnych narkotyków, w tym marihuany i mefedronu. Po kontroli drogowej, funkcjonariusze udali się do miejsca zamieszkania pary przy ulicy Rakuszanki, gdzie natrafili na kolejne 250 gramów substancji odurzających.

Zaraz po zdarzeniu, zatrzymani zostali przewiezieni do Komendy Rejonowej Policji Warszawa III. Po spędzeniu nocy w areszcie, oboje usłyszeli zarzuty. 27-letni mężczyzna odpowie za posiadanie znacznej ilości narkotyków oraz kierowanie pojazdem pomimo braku uprawnień. Natomiast 26-latka będzie musiała odpowiedzieć na zarzuty związane z posiadaniem dużej ilości narkotyków. Sąd postanowił zastosować wobec mężczyzny środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres trzech miesięcy.

Prokuratura Rejonowa Warszawa Ochota nadzoruje postępowanie w tej sprawie.