Wyniki szybkiej reakcji policji na Pradze Północ: zatrzymani sprawcy brutalnego rabunku

Kilka dni temu, służby policyjne z Wywiadowczo-Patrolowego wydziału Komendy na Pradze Północ otrzymały zgłoszenie dotyczące pobitego i okradzionego młodego mężczyzny. Dzięki sprawnie przeprowadzonej operacji, w której udział wzięli funkcjonariusze patrolowi oraz kryminalni, możliwe było szybkie zatrzymanie dwóch podejrzanych, w wieku 49 i 29 lat. Skradzione ofierze przedmioty – telefon i słuchawki – również zostały odzyskane. Obaj zatrzymani usłyszeli zarzuty za rozbój w warunkach multirecydywy w Prokuraturze Rejonowej Warszawa Praga Północ, a następnie stanęli przed sądem. W efekcie orzeczenia, obaj zostali tymczasowo aresztowani na okres trzech miesięcy.

Zdjęcie ilustracyjne ukazuje dwóch cywilnie ubranych policjantów, prowadzących zatrzymanego mężczyznę w białej bluzie i niebieskich dżinsach. Złożone za plecami ręce podejrzanego są skute kajdankami. W tle widoczny jest ciemny samochód.

Kolejne zdjęcie przedstawia funkcjonariusza w pomarańczowej kurtce i ciemnych spodniach, prowadzącego zatrzymanego mężczyznę w czarnej bluzie i granatowych spodniach. Ręce zatrzymanego, trzymane za plecami, są skute kajdankami.

Alarmująca wiadomość o pobitym i okradzionym mężczyźnie dotarła do policjantów pełniących służbę na Pradze Północ we wtorkowy poranek. Funkcjonariusze udali się pod adres zgłoszenia, gdzie spotkali 23-latka. Ofiara opowiedziała, że została zaczepiona przez dwóch nieznajomych, którzy zwabili go na ulicę Mackiewicza. Tam jeden z napastników uderzył go w twarz i przytrzymywał, podczas gdy drugi przeszukiwał jego kieszenie. Zabrali mu słuchawki, telefon i inne mniej wartościowe rzeczy. Po tym wydarzeniu sprawcy uciekli.

23-letniemu mężczyźnie pomogła przypadkowa osoba, która wezwała policję. Mimo doznanych obrażeń, ofiara nie potrzebowała poważnej pomocy medycznej. Po otrzymaniu opieki ratowników medycznych, mężczyzna udał się na komendę w celu złożenia oficjalnego zgłoszenia. Policja podjęła natychmiastowe działania, angażując technika policyjnego do zabezpieczenia miejsca zdarzenia oraz rozpoczęła poszukiwania sprawców.

Okolice ulicy Ząbkowskiej były miejscem zatrzymania sprawców, którzy zostali zauważeni przez patrol około godziny 13:00. Policjanci szybko skontaktowali się z funkcjonariuszami zajmującymi się przestępczością przeciwko życiu i zdrowiu, co zaowocowało aresztowaniem dwóch mężczyzn. W trakcie dalszej akcji odzyskano skradzione 23-latkowi przedmioty.

Po zatrzymaniu sprawcy zostały przewiezione do komendy przy ulicy Jagiellońskiej. Materiały zgromadzone w trakcie śledztwa zostały przekazane do Prokuratury Rejonowej Warszawa Praga Północ. W środę, prowadzący sprawę prokurator przesłuchał obu mężczyzn i postawił im zarzuty rozboju na szkodę 23-latka, działając w warunkach multirecydywy. Sąd zdecydował o tymczasowym aresztowaniu obu mężczyzn na okres trzech miesięcy.