Wznowienie działalności Domu Kultury Śródmieście przy Alejach Jerozolimskich 2

Dom Kultury Śródmieście przy Alejach Jerozolimskich 2, znanego jako Dom w Alejach, powraca do działania. Od dziś stanie się on platformą dla różnorodnych działań twórczych i lokalnych inicjatyw. Oferuje możliwości realizacji własnych projektów, udziału w ciekawych wydarzeniach oraz miejsce do relaksu i odpoczynku przy filiżance kawy.

Organizacja przestrzeni w Domu odbywa się według tematycznych pokoi: pokoju ruchu, dźwięku, obrazu, świętego spokoju oraz warsztatowego. Każda z tych stref umożliwia angażowanie się w różnorodne aktywności – od śpiewu i komponowania muzyki, przez organizację wieczorów filmowych czy majsterkowania, po uczestnictwo w zajęciach ruchowych, malowaniu, szyciu a także medytacji i wyciszeniu.

Dodatkowo dla odwiedzających przygotowano scenę i podcastownię. Dom w Alejach pragnie być otwartym miejscem dla inicjatyw sąsiedzkich, artystycznych, społecznych czy studenckich. Propozycje mogą mieć charakter zarówno cykliczny, jak i jednorazowy. Każda osoba, która pragnie działać i tworzyć, może liczyć na wsparcie w realizacji swoich pomysłów.

Pierwszego i drugiego marca odbędą się dni otwarte Domu w Alejach, podczas których odbędzie się szereg atrakcyjnych wydarzeń. Wśród nich znalazły się m.in. wernisaż wystawy plakatów wall-being „Przestrzenie wewnętrzne – opowieści o domu”, warsztaty kolażu prowadzone przez Marynę Siliakovą, karaoke, a także warsztaty ceramiczne i kulinarne. Zakończeniem będzie parapetówka z DJ-em.