Zakończenie działań kryminalnych na Ochocie: zatrzymanie 65-letniej kobiety z Armenii i postawienie jej zarzutów

Ruchy policyjne na terenie warszawskiej Ochoty zakończyły się sukcesem w postaci zatrzymania 65-letniej obywatelki Armenii. Kobieta usłyszała zarzuty po tym, jak funkcjonariusze przeprowadzili serię działań, które doprowadziły do odkrycia kilkuset sztuk falsyfikowanych ubrań oraz ponad 11 000 paczek papierosów pozbawionych polskich znaków akcyzy. Ten incydent stanowi kolejne zatrzymanie w ramach działań prowadzonych na ulicy Bakalarskiej.

Funkcjonariusze Wydziału do Walki z Przestępczością Gospodarczą i Korupcją z ochockiej komendy policji są odpowiedzialni za prowadzenie szeroko zakrojonych działań mających na celu zwalczanie handlu nielegalnymi dobrami. W ramach tych działań, kilka dni temu przeprowadzono akcję na miejscowym targowisku, która doprowadziła do aresztowania 65-letniej obywatelki Armenii. Na stoisku prowadzonym przez kobietę, policja odnalazła setki podrabianych ubrań. Dodatkowo zabezpieczono ponad 11 000 sztuk papierosów, które nie miały polskich znaków akcyzy.

65-latka została następnie przewieziona do Komendy Rejonowej Policji Warszawa III, gdzie usłyszała zarzuty. Jej grozi do 5 lat pozbawienia wolności. To jest kolejne zatrzymanie wynikające z działań policji specjalizującej się w zwalczaniu przestępczości gospodarczej.

Prokuratura Rejonowa Warszawa Ochota nadzoruje postępowanie w tej sprawie.