Zatrzymanie poszukiwanego mężczyzny z dużą ilością narkotyków: mefedron, marihuana, kokaina i inne

Funkcjonariusze wydziału kryminalnego z Bemowa ujęli osobę, która była w posiadaniu pokaźnej ilości różnych narkotyków, w tym mefedronu, marihuany i kokainy. Mężczyzna ten, mający 29 lat, był ścigany na podstawie aż sześciu nakazów. Po zebraniu niezbędnych dowodów, osoba ta stanęła w obliczu oskarżenia o posiadanie znacznej ilości substancji psychotropowych oraz środków odurzających. Za takie przestępstwo grozi mu do 10 lat pozbawienia wolności.

Pracujący w wydziale kryminalnym z Bemowa policjanci, dzięki operacyjnemu działaniu, zdobyli informację o możliwości przechowywania narkotyków w jednym z mieszkań na warszawskiej Ochocie. Po zaplanowaniu działań, funkcjonariusze przystąpili do czynności. W trakcie przeszukania domu 29-latka, w plastikowych pojemnikach oraz foliowych torebkach odkryto susz roślinny i skondensowane substancje.

Wszystkie znalezione substancje zostały zarekwirowane i wysłane do dalszych badań, a mężczyzna został zatrzymany. Rezultaty badań laboratoryjnych wykazały, że substancje te to mefedron, marihuana, kokaina i inne narkotyki o łącznej wadze 3 kg. W stosunku do zatrzymanego mężczyzny wystawiony był list gończy przez Sąd Okręgowy w Płocku w celu odbycia kary 3 lat i 6 miesięcy pozbawienia wolności, nakaz doprowadzenia do zakładu karnego oraz trzy zarządzenia o ustalenie miejsca pobytu.

Po zebraniu wszystkich dowodów w Prokuraturze Rejonowej Warszawa-Ochota w Warszawie, podejrzany musiał stawić czoła zarzutowi posiadania znacznej ilości substancji psychotropowych i środków odurzających. Na podstawie wniosku prokuratora, sąd zadecydował o tymczasowym aresztowaniu podejrzanego na okres 3 miesięcy. Grozi mu za to przestępstwo nawet 10 lat pozbawienia wolności.

Wszystkie czynności prowadzone są pod nadzorem Prokuratury Rejonowej Warszawa-Ochota w Warszawie.