Zatrzymany za przywłaszczenie pieniędzy: 39-letni kurier w tarapatach

Na terenie dzielnicy Wola w Warszawie, funkcjonariusze z Wydziału do Walki z Przestępczością Przeciwko Mieniu zatrzymali podejrzanego o malwersacje finansowe. Mężczyzna, 39-latek pracujący jako kurier, został oskarżony o przywłaszczenie przekazanych mu środków finansowych. Zgromadzone informacje wskazują na to, że mężczyzna podczas wykonywania obowiązków kuriera, dostarczał przesyłki pobraniowe i zatrzymywał dla siebie płatności od klientów. To nie jest pierwszy raz, kiedy mężczyzna zostaje przyłapany na takich praktykach. Już postawiono mu zarzut karny.

Gdy policjanci z Woli otrzymali sygnały o brakujących pieniądzach w jednym z kurierskich przedsiębiorstw, sprawę natychmiast skierowano do Wydziału do Walki z Przestępczością Przeciwko Mieniu. Śledczy włączyli się do dochodzenia i zebrali dowody potwierdzające winę kuriera tej firmy. Na podstawie początkowych ustaleń wynikało, że mężczyzna systematycznie przywłaszczał sobie płatności za dostarczane paczki. W ten sposób „zarobił” ponad 7 tysięcy złotych, które trafiły do jego kieszeni.

W wyniku działań operacyjnych, mężczyzna został zatrzymany w swoim miejscu zamieszkania. 39-latek stawiał opór podczas zatrzymania, nie stosując się do poleceń policjantów. Ostatecznie funkcjonariusze obezwładnili go i przetransportowali do komendy na dalsze procedury. Udokumentowano, że mężczyzna już wcześniej, w styczniu bieżącego roku, był zatrzymany w podobnym kontekście. Po zebraniu wszystkich dowodów, postawiono mu zarzut przywłaszczenia pieniędzy, za co grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Całe postępowanie jest prowadzone pod ścisłym nadzorem Prokuratury Rejonowej Warszawa-Wola.