Zbrodnia za kratkami: w siedleckim więzieniu doszło do morderstwa

Na terenie Zakładu Karnego w Siedlcach, w dniu 16 sierpnia 2023 roku, miało miejsce brutalne morderstwo. Niewielka cela, zamieszkana przez czterech więźniów, stała się miejscem zbrodni. Ofiarą został 41-letni osadzony, natomiast oskarżenie o zabójstwo spadło na jednego z jego współwięźniów, będącego również w wieku 41 lat. Mężczyzna zaprzeczył zarzutom, dostarczając szczegółowy opis wydarzeń.

Adrian Wysokiński, zastępca Prokuratora Rejonowego w Siedlcach, udzielając informacji naszemu portalowi na temat tej drastycznej sytuacji, potwierdził, że w celi przebywały cztery osoby. Jednym z nich jest oskarżony o zabójstwo 41-latek, który nie przyznaje się do popełnienia przestępstwa i przedstawił swoją wersję zdarzeń.

Informacje przekazane przez Wysokińskiego wyjaśniają również, że oskarżony został tymczasowo aresztowany na okres trzech miesięcy. Ciało zamordowanego więźnia zostało poddane sekcji zwłok, której wyniki wskazują na gwałtowne uduszenie jako przyczynę śmierci.

W rozmowie z naszym portalem, Adrian Wysokiński podkreślił jednak, że sprawa jest jeszcze świeża i obecnie skupiono się na zbieraniu dowodów oraz ustalaniu roli pozostałych dwóch osadzonych w całym incydencie. Śledczy planują przesłuchać ich jako świadków.