22-latek odpowie za posiadanie ponad 8,5 kilogramów narkotyków

Policjanci od pewnego czasu mieli podejrzenia o handlu narkotykami, który odbywał się w podwórku na ulicy Brzeskiej. Za każdym razem jednak gdy udawali się na miejsce osoby tam przebywające opuszczały teren, poinformowane wcześniej przez wspólników. Kilka dni temu udało się im wejść na podwórko i zatrzymać 22-letniego mężczyznę. Ponadto w budynku zabezpieczono ponad 8,5 kilograma narkotyków. 

Gdy funkcjonariusze przybyli na podwórko przy ulicy Brzeskiej, zauważyli w klatce mężczyznę, który trzymał w rękach pojemnik z zawiniątkami. Obok niego stała również sportowa torba, w której znajdowało się także wiele zawiniętych w folie porcji suszu oraz białego proszku. Mężczyzna miał przy sobie ponadto ponad 13 tysięcy złotych. 

Dalsze ustalenia funkcjonariuszy pozwoliły zlokalizować jedną z komórek lokatorskich, gdzie znaleźli oni kolejne pieniądze, tym razem 11 tysięcy złotych. 

Dalsze działania oraz obecność na miejscu psa tropiącego sprawiły, że policjanci zabezpieczyli łącznie ponad 8,5 kilograma narkotyków m.in. marihuanę, kokainę, heroinę, amfetaminę oraz środki psychotropowe. 22-latek został zatrzymany i usłyszał już zarzuty posiadania znacznej ilości narkotyków. W sprawie prowadzone są dalsze działania Policji oraz Prokuratury Rejonowej.