Pompy ciepła – jak dokonać najlepszej inwestycji?

Polacy dostrzegają korzyści związane z ogrzewaniem z wykorzystaniem pomp ciepła. Już teraz zdecydowana większość właściciele nowo powstałych domów wybiera to rozwiązanie, a statystyki wykazują, że ilość zrealizowanych zamówień na to urządzenie dynamicznie wzrasta. Jak wybrać najlepszą pompę ciepła i dlaczego warto skorzystać z usługi montażowej świadczonej przez prawdziwych profesjonalistów?

Pompy ciepła — jakie są największe plusy tego sposobu ogrzewania?

Podpis: Jedną z zalet zastosowania pomp ciepła są korzyści finansowe związane z niższymi rachunkami za ogrzewanie w stosunku do alternatywnych metod.

Zdecydowanie się na ogrzewanie w formie pomp ciepła jest korzystne zarówno dla samego użytkownika, jak i planety. Największe zalety tego rozwiązania to m.in.

  • ekologia — w przeciwieństwie do ich źródeł ogrzewania pompy ciepła nie emitują do środowiska szkodliwych substancji, które mogłyby zanieczyszczać środowisko naturalne,
  • ekonomia — wybranie tego źródła ogrzewania wiąże się z niskimi kosztami eksploatacji, szacuje się, że oszczędności, jakie można poczynić, mogą sięgać nawet 75%, dużo niższe rachunki za ogrzewanie są związane z inną zaletą tego rozwiązania, jaką jest energooszczędność,
  • uniwersalność — pompy ciepła mogą być z powodzeniem wykorzystane w dowolnym rodzaju budynku,
  • bezpieczeństwo — właściciele budynków mieszkalnych, którym zależy najbardziej na tym aspekcie, bez dwóch zdań powinni postawić na to rozwiązania, którego zastosowanie minimalizuje i ogranicza wszelkiego rodzaju zagrożenia do minimum.

Na jakie kwestie warto zwrócić uwagę przy doborze pompy ciepła?

Podstawową decyzją, jaką musi podjąć osoba inwestująca w pompę ciepła, jest wybór jednego z trzech dostępnych na rynku modeli, czyli gruntowego, powietrznego lub wodnego. Gruntowe pompy cechują się uniwersalnością, ponieważ można je bez problemu zainstalować w różnych typach budynków. Są one szczególnie polecane w przypadku działek o większej powierzchni. Ich instalacja wymaga dokonania odwiertu. Z kolei model wodny charakteryzuje się doskonałą wydajnością. Z takiej pompy ciepła można z powodzeniem korzystać przez cały rok, należy jednak wziąć pod uwagę wyższe koszty związane z inwestycją w to rozwiązanie. Model powietrzny to rozwiązanie cenione za bezproblemowy montaż w dowolnym miejscu. Pewną niedogodnością tego rozwiązania jest niemożność cieszenia się doskonałą wydajnością przez cały rok. Efektywność działania jest w tym wypadku od warunków atmosferycznych, co stwarza konieczność wspomagania się dodatkowym źródłem ogrzewania.

Jednym z najważniejszych parametrów, na które należy zwrócić uwagę przy doborze pompy ciepła, jest jej moc. Powinna być ona dostosowana przede wszystkim do powierzchni budynku. Warto pamiętać, że nieco mniej wymagające pod tym względem będą budynki z lepszą termoizolacją. Wiele konsumentów zwraca również uwagę na taki parametr, jak wydajność, która jest wyrażana wartością współczynnika COP.

Instalatorstwo Sanitarne Piotr Koszerny — dlaczego warto postawić na usługę montażową świadczoną przez profesjonalistów?

Podpis: Wybranie profesjonalnej usługi montażowej pozwoli czerpać korzyści i cieszyć się ze sprawnego działania pompy ciepła przez długie lata. 

Montaż pompy ciepła jest nie mniej istotny niż wybór jakościowego urządzenia. Instalacja przebiega w zróżnicowany sposób w zależności od modelu. Szczególnie wymagające w tym zakresie są najpopularniejsze w Polsce modele gruntowe. Instalatorstwo Sanitarne Piotr Koszerny to możliwość skorzystania z profesjonalnej usługi montażowej każdego rodzaju pompy ciepła.

Dzięki wieloletniemu doświadczeniu, posiadanym kwalifikacją, uprawnieniom i kompetencją oraz bogatej wiedzy jesteśmy w stanie zadbać o to, by pompa została umieszczona w odpowiednim miejscu, była dostosowana do już istniejącej instalacji grzewczej, czy właściwie podłączona do instalacji elektrycznej.

Nasz profesjonalny montaż to minimalizacja ryzyka awarii, a także gwarancja sprawności działania. Po przeprowadzonej instalacji udzielamy naszym klientom cennych wskazówek z zakresu obsługi takiej pompy. Wbrew pozorom nie jest ona bardzo skomplikowana, ponieważ może ona działać praktycznie bezobsługowo. W sytuacji ewentualnej awarii świadczymy również profesjonalne usługi serwisowe.

Zachęcamy do zapoznania się z naszą ofertą! Jest ona skierowana do osób, które pragną skorzystać z usług doświadczonych, którzy świadczą usługi na terenie Warszawy w konkurencyjnych cenach.

 

Instalatorstwo Sanitarne Piotr Koszerny
ul. Rembielińska, nr 17
03­352 Warszawa

tel. +48 510532708

Kontakt